Berkum en VSW hijsen kampioensvlag met verve

AMATEURVOETBAL - Na de vrouwen van Be Quick’28, zijn nu ook bij de mannen de eerste Zwolse amateurvoetbalkampioenen bekend. Berkum en VSW behaalden zaterdag de titel met overmacht.

Berkum bekroonde dankzij twee treffers van Randy Vink en een 2-0 zege op BFC een oppermachtig seizoen, waarin het na de tweede speeldag aan kop ging en die koppositie niet meer uit handen gaf. “De eerste periode pakten we met overmacht, daarna waren we heel stabiel waarbij we óók van de ‘kleintjes’ wonnen. Heel volwassen gevoetbald dit jaar, daar kunnen we in de vierde divisie op voortborduren. We are back, aldus Berkum trainer Martijn de Vogel. Berkum heeft na 24 duels 9 verliespunten minder dan nummer twee CSV Apeldoorn, de tegenstander op de slotdag. Zaterdag speelt Berkum nog thuis tegen Rohda’46,

Motor

In Windesheim was het zaterdag ook groot feest. VSW verpulverde Sportclub Daarle met 7-0 en behaalde zo de titel in de vijfde klasse. Leon van der Kolk, Joey en Luca Platenkamp en Lennart en Jens Prins - beiden tweemaal - scoorden. De ploeg van vader en trainer Freddy Prins begon stroef aan de competitie met 4 punten uit de eerste 3 duels, maar daarna begon de motor te lopen. Met één nederlaag en vier punten voorsprong op SV Zalk is VSW op de voorlaatste speeldag niet meer in te halen. VSW gaat zaterdag nog op bezoek bij Bas Biddinghuizen.