Tijs Velthuis (midden) verwacht deze week meer duidelijkheid over een langer verblijf bij PEC Zwolle.
Tijs Velthuis (midden) verwacht deze week meer duidelijkheid over een langer verblijf bij PEC Zwolle. (Archieffoto: Hans Smit)

PEC Zwolle geeft andermaal niet thuis in uitduel

(door Erik Riemens)

PEC ZWOLLE - Zondag 17 mei iets na kwart over vier is het seizoen 2025-2026 ten einde voor PEC Zwolle. PEC blijft in de eredivisie, maar voor velen is daarmee ook alles gezegd. Het thuisduel tegen Feyenoord is er eentje zonder sportieve belangen. “We moeten de laatste wedstrijd laten zien wie we echt zijn en wat we kunnen”, aldus verdediger Tijs Velthuis.

Eén ding is zeker. PEC Zwolle sluit het seizoen 2025/2026 af met slechts één uitoverwinning. Op 15 augustus werd het 0-2 tegen Telstar. Ook in de laatste wedstrijd buiten Zwolle ging het weer mis. In Sittard werd het zondag 3-2 voor Fortuna Sittard. “We maken het onszelf soms gewoon zo moeilijk door heel makkelijk tegengoals te krijgen. Als we dat tegen Feyenoord ook doen, dan heeft die ploeg misschien nog wel meer kwaliteit om dat af te straffen. Daarom moeten we er gewoon weer staan.”

Vermogen

PEC trad zondag in Sittard aan zonder Ryan Thomas en Sherel Floranus. Nick Fichtinger en Velthuis waren hun vervangers. Ook Younes Namli ontbrak, hij is er zondag ook niet bij. Als Thomas en Namli er niet zijn, ontbeert PEC het vermogen om te voetballen, om creatief te zijn en vooral om vooruit te durven en te kunnen drukken. Fichtinger is een balafpakker, een ontregelaar en een onderbreker, maar geen verfijnde voetballer waar de aanvallen beginnen. Daardoor liep PEC achteruit, werden de ruimtes groot en daar ging de thuisploeg toch wel het beste mee om. In minuut 20 werd het – bepaald niet onverdiend – 1-0 voor de thuisploeg. Lance Duijvesteijn combineerde met Kaj Sierhuis, die de bal al frommelend terugkaatste, waarna Duijvesteijn simpel kon scoren. PEC had voor rust nog wel wat kansjes, maar keek in de tweede helft al snel tegen een 2-0 achterstand aan. Yassin Oukili drukte van dichtbij af.
“Als je kijkt hoe we de goals weggeven, dan is dat gewoon te makkelijk. Nu is het lastig om daar exact de vinger op te leggen, maar mijn eerste gevoel zegt dat het te maken heeft met hoe we het duel aangaan, het verwerken van de bal, maar ook dat we als team niet goed en georganiseerd aan het verdedigen en aanvallen zijn”, analyseerde Velthuis.
Had PEC in de eerste helft nog wel wat aanvallende aspiraties, na rust was daar niets van terug te zien. Fortuna was oppermachtig, genoot van de vrijheid en de geslagenheid van PEC. Sierhuis maakte halverwege de tweede helft een prachtige treffer, door met een volley fraai te scoren: 3-0.
PEC leek een gewillig slachtoffer te worden van een ruime nederlaag, maar richtte zich toch op door een succesvol en fraai wippertje van invaller Gabriël Reiziger. Het kopdoelpunt van Zico Buurmeester, diep in de blessuretijd, was niet meer dan een vinkje waard: 3-2.

Verblijf

“Ik denk wel dat we dat nog redelijk goed hebben gedaan en nog geprobeerd hebben om er echt een wedstrijd van te maken”, concludeerde Velthuis. Hij eindigde hij met een nieuwtje over zijn tijd in Zwolle. De 24-jarige verdediger is gehuurd van Sparta, met een optie tot een langer verblijf. “Ik heb nog niks gehoord van de club of van mijn zaakwaarnemer, maar ik verwacht deze week wel duidelijkheid.”