De kunstbunker in Paasloo
De kunstbunker in Paasloo Foto: Tulp8

Lezing in Vledder over de Kunstbunker in Paasloo

donderdag 9 april 2026 17:30

VLEDDER – In de Bibliotheek in Vledder vindt op donderdag 9 april een lezing plaats over de Kunstbunker in Paasloo, een monumentaal gebouw uit 1942 dat tijdens de Tweede Wereldoorlog een belangrijke rol speelde als bergplaats voor schilderijen en andere kunstwerken. Volgens de organisatie werden er onder meer werken uit het Rijksmuseum opgeslagen, waaronder schilderijen van Rembrandt.

Spreker is Bert Meijerink, die opgroeide in de nabijheid van de bunker. Zijn jeugd in de omgeving vormde de aanleiding voor een zoektocht naar de geschiedenis van het gebouw. Die speurtocht resulteerde in een presentatie met authentieke beelden en een bijzondere fotoreportage over de bouw van het imposante complex, dat niet toegankelijk is voor publiek.

Tijdens de avond gaat Meijerink onder meer in op vragen als: hoe kon het gebouw zo snel ontstaan, waarom geldt het als vrijwel onverwoestbaar, hoe wordt het tegenwoordig nog gebruikt en wat is de link met Vledder?

De lezing begint om 19.30 uur; de zaal is open vanaf 19.00 uur. Locatie: Bibliotheek Vledder, Lesturgeonplein 6. De entree bedraagt €5 (inclusief koffie/thee). Aanmelden kan via lezingen@naobuur.nl

Locatie