Afbeelding

GroenLinks pakt de meeste stemmen in Zwolle

Algemeen

ZWOLLE - Bij de verkiezingen voor Provinciale Staten heeft GroenLinks in Zwolle 16,5 procent van de stemmen gehaald, een stijging van 9,5 procent ten opzichte van de vorige verkiezingen in 2015. Forum voor Democratie steeg van 0 naar 9,1 procent van de stemmen. Zo laten de voorlopige uitslagen zien.

Ook de VVD stijgt ten opzichte van vier jaar geleden met 1 procent naar 12,8 procent. De ChristenUnie levert 1,2 procent van de stemmen in en gaat naar 13,1 procent. Verder verliezen de PvdA (-4,2 %), het CDA (-3,8 %), D66 (-5,8 %), de SP (-5,2 %) en de PVV (-1,8 %). Licht gestegen zijn 50Plus (0,2 %), SGP (0,1 %) en Denk gaat van 0 naar 1,2%.

Bij deze verkiezingen draait het natuurlijk om de provincie. Daar zijn flinke verschuivingen te zien. Overijssel blijft een CDA-provincie. De partij gaat, zoals het er nu naar uitziet, van 11 naar 9 zetels. Het Forum voor Democratie gaat van 0 naar 6 zetels. De VVD blijft op 6 zetels. GroenLinks wint 3 zetels en komt daarmee op 5. De PvdA levert één zetel in en komt op 4 en de ChristenUnie blijft op 4. De PVV, SP en D66 leveren ieder 2 zetels in en komen ieder op 3. De SGP behoudt 2 zetels, 50Plus 1 en de Partij voor de Dieren 1.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Afbeelding
metropolis, laten we van zwolle een culturele metropool maken. Diezerpoort Ingezonden 19 uur geleden
Mitchell ten Hove en Barbara Lok
Vernieuwend theaterspektakel heeft muzikale elementen uit de Middeleeuwen én een rockopera Ridders & Juffers wordt groots, meeslepend en uniek Zakelijk nieuws lokaal 23 uur geleden
Afbeelding
Jonge man onderuit op vouwfiets en onder auto terecht 112 gisteren

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.