Afbeelding
Elvado Fotografie

Kerstpakkettenactie zoekt Zwolse helpende handen

· leestijd 1 minuut Algemeen

ZWOLLE-ZUID - De Kerstpakkettenactie Zwolle is weer begonnen. Ook dit jaar zoekt de organisatie vrijwilligers die de helpende hand kunnen toesteken.

De initiatiefnemers van dit vrijwilligersproject willen tijdens de kerstperiode liefde uitdelen in de vorm van 1.750 kerstpakketten. Deze zijn voor sociale minima, zoals onder anderen de Voedselbank en de daklozenopvang. Vorig jaar hielpen zevenhonderd Zwolse vrijwilligers mee aan het project. Er zijn toen 35.340 producten ingezameld en er is voor bijna 10.000 euro aan giften gegeven.

Op vrijdag 16 en 17 december worden de hele dag boodschappen ingezameld. Dit gebeurt bij alle Jumbo supermarkten in Zwolle en bij de Albert Heijn-winkels in Zwolle-Zuid. De organisatie zoekt vrijwilligers die het winkelend publiek bij de supermarkt om producten willen vragen, maar ook mensen die de ingezamelde artikelen met hun auto naar de opslagplaats kunnen vervoeren. Een klus duurt maximaal twee uur. Op www.kerstzwolle.nl staat een online inschrijfformulier. Hier kan men zichzelf - of als groep - digitaal inschrijven voor een klus naar keuze.

“De kracht van de actie is dat wij allemaal vrijwilligers zijn”, vertelt Jan de Beer, één van de organisatoren. “Niemand ontvangt een vrijwilligersvergoeding, want elke cent wordt besteed aan het goede doel. Alle organisatoren hebben een drukke baan en we steken onze vrije tijd vrijwillig in dit project. Alleen doordat we zo effectief samenwerken als organisatie én als Zwollenaren onderling, kunnen we de actie op deze manier succesvol vormgeven. Ook werken we actief samen met bestaande hulporganisaties en de gemeente Zwolle.”

Kijk voor meer informatie op www.kerstzwolle.nl. Hierop staan onder andere de Financiële Verantwoordingen en aanbevelingen van onder andere PEC Zwolle en het college van b en w.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Afbeelding
Muziek klinkt over Petuniaplein tijdens Summerconcert Algemeen 6 uur geleden
Social Music Live
Kippenvel en energie: Social Music live te horen in het Wresinski Theater Diezerpoort Ingezonden 9 uur geleden
Ben Rienstra en Dennis van der Ree treden toe tot de technische staf.
Go Ahead Eagles assistent-trainer Dennis van der Ree stapt in bij PEC Zwolle Sport 10 uur geleden
Afbeelding
Nog altijd 28,9% vooroorlogse woningen in Overijssel slecht geïsoleerd Algemeen 19 jun, 13:34
Live muziek op het festival
Festival Buitengewoon: de Parel(s) van Zwolle & even weer helemaal kind zijn Diezerpoort Ingezonden 19 jun, 10:23
Afbeelding
Officiële start IJsselwerken markeert begin acht jaar dijkversterking Algemeen 19 jun, 09:58

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.