Afbeelding
Foto: Aangeleverd

Cultuurtweedaagse in Wresinski Theater: ‘Beweeg je geschiedenis’

Algemeen

ZWOLLE - Keti Koti Zwolle en Wresinski Cultuur Stichting presenteren zaterdag 12 november een Lecture Performance waarin ‘swartin’ Anna tot leven komt. Plaats van handeling is het Wresinski Theater aan de Floresstraat 21.

Theatermaker Farida Nabibaks schetst op een persoonlijke manier de ervaringen van haar voormoeders aan de hand van het leven van Anna. Op deze manier worden deze vergeten levens uit de schaduw gehaald. Voor deze Lecture Performance ‘Feeling the traces of our past’ ontving Farida Nabibaks, oprichter van Reframing HerStory Art Foundation, de Prodesseprijs 2022.

Zondag 13 november zijn Zwollenaren welkom voor een beweegworkshop, geleid door het team van Reframing HerStory Art Foundation, een Theater van de Onderdrukten workshop onder leiding van Marike Minnema. Het weekend wordt feestelijk afgesloten met een gezamenlijke maaltijd omlijst met muziek.

“Door middel van samen op een creatieve en beeldende wijze met het thema koloniaal- en slavernijverleden aan het werk te gaan, kan er meer begrip, inzicht en empathie ontstaan naar de erfenis van ons eigen en elkaars verleden. En compassie voor elkaar. In het Hier en Nu!”, zo laat Stichting Comité 30 juni - 1 juli Zwolle weten.

Aanmelden via BeweegJeGeschiedenis@wresinskicultuur.nl. Meer info via https://ketikotizwolle.nl.


Gerard Meijeringh

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.