Afbeelding
Foto: Aangeleverd

‘Meer regen als pijpenstelen nodig om droogte het hoofd te bieden’

Algemeen

ZWOLLE - Ook de afgelopen week en dagen heeft het geregend. “Die neerslag blijft van harte welkom. Je zou het niet zeggen als je naar buiten kijkt, toch blijft de situatie in ons werkgebied de nodige aandacht vragen”, schrijft Waterschap Drents Overijsselse Delta in de liveblog over droogte. 

“De gevallen neerslag lost de droogte niet op. We zitten nog steeds in de 5 procent droogste jaren in Nederland in deze tijd van het jaar. Dat kan dus een vertekend beeld geven. De regen wordt vooral opgenomen door de gewassen en de natuur. Maar op de meeste locaties is dit te weinig om door te zakken naar het grondwater daaronder.” 

Volgens Waterschap Drents Overijsselse Delta is er ook positief nieuws. “Door de verwachting dat er lichte neerslag blijft vallen, zullen de grondwaterstanden in overige delen van ons gebied stabiliseren of zelfs iets stijgen (afhankelijk van de hoeveelheid regen). Voor de komende week is de verwachte hoeveelheid neerslag ongeveer gelijk aan de verdamping. Dat is jammer, we zouden graag meer ‘regen als pijpenstelen’ willen zien.”

Gerard Meijeringh

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Adri-Jan en Gerjo Rigter op het pleintje voor de winkel.
150 fietsen staan klaar voor een nieuwe eigenaar op tweedehands fietsenmarkt Zakelijk nieuws lokaal 14 uur geleden
Vier speelsters van het zevental dat uitkomt op het EK in Spanje -
Meisjesdroom komt uit voor Oldstars uit Zwolle en regio: spelen voor Oranje op het Europees Kampioenschap in Spanje Sport 15 uur geleden
Afbeelding
Longcafé in Diezerpoort voor iedereen met een longziekte Diezerpoort Ingezonden 15 uur geleden

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.