
Radio 10-nieuwslezer Marrit de Vries wint glorieus vierde editie Maestro Zwolle
· leestijd 2 minuten AlgemeenZWOLLE - Het feestje van de ‘baton’ met een mooie winnares; dat is de vierde editie van de Zwolse versie van het populaire programma Maestro. Na Ricardo ‘Rico’ McDougal, Jisk Lieftink en verleden jaar columniste en tv-persoonlijkheid Nynke de Jong kan dit jaar de Zwolse Marrit de Vries haar palmares opvrolijken met de eeuwige roem van Maestro Zwolle 2024.
(door Peter de Jong)
Ook deze editie kent een uitverkochte Plantagekerk, waar wederom wordt bevestigd dat Zwolle nog steeds een groot dorp met stadse elementen in zich heeft. Waarom? Ik zit naast twee dames waarvan de een Maestro deelnemer Mike Appelhof in de familie heeft, terwijl de ander destijds Dennie Boxem als leerling in haar klas had. Dat mag geen toeval heten, dat is de intimiteit van gezellig samenzijn, kenmerkend voor een ‘dorps’ gevoel.
Dan de wedstrijd waar vijf geselecteerde en zeer gevarieerde deelnemers elkaar bestrijden met de ‘baton’, onder toeziend oog van een deskundige jury bestaande uit de reeds eerdergenoemde Nynke de Jong, Vuurvogel dirigent en orkestleider Albert Dam en Astrid Vrolijk, directeur van de Stadkamer. Dat alles aan elkaar gepraat door Freek van der Heide, werkzaam bij de Stadkamer en als presentator helemaal in zijn element. Van Der Heide weet informatie doorspekt met de nodige humor op een aandoenlijke manier te brengen dat je je soms afvraagt: is het zijn show of gaat het hier echt om Maestro?
![]()
Marrit de Vries is de Zwolse maestro van 2024 en is daar zichtbaar blij mee. Foto Pedro Sluiter
Uiteindelijk wordt rond 22.00 uur bekend dat de Gouden Baton dit jaar naar Marrit de Vries gaat, Dennie Boxem eervol tweede wordt, Chantal Quak, de Radio 10-collega van winnares De Vries het strijdperk als derde verlaat en zanger Mike Appelhof al na de eerste ronde is gesneuveld.
Blijft één deelnemer over, niet de minste want het is onze burgervader Peter Snijders. Hij vertelt: “of dit een hoogte- of dieptepunt voor mij betekent? Vraag dat maar aan het eind van het jaar nog eens tijdens onze jaarlijkse eindejaargesprek voor Rondje Swolle. Dan is de emotie er af en alles een beetje gezonken. Ik heb hieraan meegedaan met de Olympische gedachte, meedoen is belangrijker dan winnen. Ik was overigens heel blij met mijn vijfde plek. Ik vond dat al heel knap. Maar wat een talent heeft Zwolle. Die Marrit zat gewoon te swingen voor het orkest. Je zag gewoon de verbinding tussen beiden. Heb ik ook geprobeerd, maar dat is niet gelukt. Misschien kan ik beschermheer bij de Vuurvogel worden.”
Albert Dam vindt het leuk dat Snijders de uitdaging is aangegaan. “Door hieraan mee te doen stap je uit jouw comfortzone. Je stelt je open en dat vindt de Zwolse bevolking fantastisch. Juist door dit soort dingen wel te doen”, zegt Dam, die door alle deelnemers wordt geprijsd vanwege zijn ‘Albert Dam handje’. Wat dat ook moge zijn.
De Vries blijft na het behalen van de overwinning nog lang in een feestroes. “Zo’n eer dat ik hier heb mogen staan met een waanzinnig goed orkest. By far, het meest bijzondere om te leren. Voetballen kun je nadoen maar dirigeren? Ik zou iedere Zwollenaar willen oproepen om mee te doen. Jeetje, wat ik vanavond heb meegemaakt…”, aldus een terechte winnares, die vanaf afgelopen maandag de overstap naar Radio 10 heeft gemaakt. Voor haar betekent dat vroeg uit de veren, want tussen zes en tien uur in de ochtend leest zij het nieuws. “Dan zit ik ‘s morgens vroeg om vier uur in de auto richting Hilversum. Dat doe ik met heel veel liefde en plezier.”































