
Op Valentijnsdag wordt de liefde bezongen in reeks Staatsgeheimen
AlgemeenZWOLLE - In de concert serie Staatsgeheimen van De Horecamannen en Het Nederlands Bach Consort is er vrijdag 14 februari om 20.00 uur een concert gepland van liefde en verlangen in de Staatsman aan de Diezerstraat 80.
Johannette Zomer (sopraan) en Mike Fentross (theorbe) laten op Valentijnsdag de liefde aan bod komen. Johannette Zomer heeft haar sporen verdiend in de klassieke muziek vanaf de Middeleeuwen tot en met de 20ste eeuw. Met Mike Fentross vormt zij al lange tijd een duo.
Op het Valentijnsconcert komen vooral de liefdesuitingen uit de 17e eeuw aan bod, die soms verrassend expliciet zijn: “Nu en kwellen noch hoosje, noch schoentje, nu en keren mij keursje noch hemd. O vermakelijk, smakelijk zoentje! Nog, mijn lustje, een kusje dat klemt!”
Op het programma staan liederen van onder andere Caccini, Frecobaldi, Monteverdi en Purcell. Voor de liefde die door de maag gaat is er ook genoeg te beleven met een twee gerechten menu voorafgaand aan het concert en een toetje na afloop.
De serie van de Staatsmannen en Het Nederlands Bach Consort bestaat uit negen concerten met bijpassende gerechten.
Kaarten via: hetnederlandsbachconsort.nl/staatsgeheimen.


























