Het echtpaar Plette viert hun 60 huwelijk. Wethouder Michiel van Willigen bezoekt het stel namens de gemeente Zwolle.
Het echtpaar Plette viert hun 60 huwelijk. Wethouder Michiel van Willigen bezoekt het stel namens de gemeente Zwolle. Foto: Pedro Sluiter

Echtpaar Plette-Zwakenberg zestig jaar getrouwd

· leestijd 1 minuut Algemeen

ZWOLLE - Het echtpaar Plette-Zwakenberg was dinsdag zestig jaar getrouwd. Wethouder Michiel van Willigen ging vrijdag bij het echtpaar op bezoek om ze persoonlijk te feliciteren. 

Jan Plette is geboren en getogen in Wilsum. Na de lagere school moest hij direct aan het werk en kwam in de textiel terecht. Jarenlang werkte hij als inkoper van stoffen voor herenmode totdat hij aanvoelde dat het bedrijf moeilijke tijden tegemoet ging. Hij wist op tijd een nieuwe uitdaging te vinden als receptionist bij ziekenhuis De Weezenlanden. Hij maakte daar talloze bijzondere ervaringen mee waar hij nog altijd levendig over kan vertellen. Naast zijn werk was Jan vrijwilliger bij de brandweer in Westenholte. In zijn vrije tijd vond hij ontspanning in zijn tuin. Zijn gazon was groener dan dat van wie dan ook, en jarenlang kweekte hij zelf de perkplanten. 

Willy Plette - Zwakenberg is geboren en opgegroeid in Spoolde. Na de huishoudschool werkte ze in de huishouding en bij de bakker. Toen de kinderen kwamen, koos zij ervoor thuis te blijven, maar ze zat niet stil. Ze breidde en naaide veel. Ook ging ze met de kinderen naar alle activiteiten die de wijkvereniging organiseerde. Daarnaast zat Willy in het bestuur van de vrouwenbond (nu Passage) en van de Zonnebloem. Ze is waarschijnlijk het oudste lid van gymnastiekvereniging Turnlust waar ze trouw iedere week gaat gymmen.  

Jan en Willy leerden elkaar kennen op het Spoolderfeest. Willy verkocht loten en Jan wilde wel loten kopen als ze later bij hem en zijn vrienden kwam zitten. Dit was het begin van hun verhaal. Na zes jaar verkering gaven ze elkaar het jawoord en gingen zij in Westenholte wonen. Ze kregen twee dochters en na veertien jaar nog een mooie toegift: een zoon. Inmiddels is de familie uitgebreid met tien kleinkinderen en drie achterkleinkinderen.  

Met het gezin gingen ze met de tent op vakantie door Nederland, waarbij Dwingeloo al snel hun favoriete bestemming werd. Later waagden ze zich ook over de grens en maakten ze mooie reizen naar Oostenrijk, Parijs, Turkije, Griekenland en Italië. 

Toen de kleinkinderen werden geboren waren ze altijd bereid om op te passen of mochten ze komen logeren. 

Ook toen ze met pensioen gingen bleef het echtpaar actief. Ze deden vrijwilligerswerk in Westenhage, het Zonnehuis en Huifbedrijden voor gehandicapten bij Stichting Paardrijden Gehandicapten IJsselmuiden. Ondanks gezondheidsproblemen kunnen ze zichzelf toch nog aardig redden met behulp van dagopvang en zorg thuis.

Het echtpaar Plette viert hun 60 huwelijk. Wethouder Michiel van Willigen bezoekt het stel namens de gemeente Zwolle.
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.