Afbeelding

Bijeenkomst voor kinderen van een ouder met jongdementie

Algemeen

ZWOLLE - Het Jungheimer Café houdt op woensdag 24 juni een speciale bijeenkomst voor kinderen van een ouder met jongdementie. De avond biedt ruimte voor ontmoeting, herkenning en lotgenotencontact.

Kinderen van een ouder met jongdementie krijgen naast de zorgen om de gezondheid van hun vader of moeder ook te maken met veranderingen in het gezin, gevoelens van verlies en vragen over de toekomst. Toch voelen velen zich daarin alleen.

De bijeenkomst biedt een informele omgeving waar deelnemers ervaringen uitwisselen met lotgenoten, vragen stellen en in gesprek gaan over onderwerpen die hen bezighouden.

"Veel kinderen met een ouder met jongdementie ervaren dat hun omgeving niet altijd begrijpt wat zij meemaken. Juist daarom is het waardevol om anderen te ontmoeten die dezelfde uitdagingen herkennen."De bijeenkomst vindt plaats in zaal Brugge, naast De Belgische Keizer aan de Melkmarkt 58 in Zwolle. Het programma start om 19.00 uur en duurt tot ongeveer 20.30 uur. Daarna is er gelegenheid om na te praten onder het genot van een drankje. Koffie en thee zijn gratis; andere drankjes zijn voor eigen rekening.

Het Jungheimer Café is gevestigd in Zwolle, maar bezoekers uit de hele regio zijn welkom. In de regio wonen ruim 350 jonge mensen met dementie. Van jongdementie is sprake als de diagnose wordt gesteld vóór het 65e tot 67e levensjaar. Dementie op jonge leeftijd begint meestal tussen de 40 en 65 tot 67 jaar.

Het Jungheimer Café is opgezet voor en door jonge mensen met een vorm van dementie en hun naasten, met lotgenotencontact en informatiedeling als kern.

Aanmelden voor de bijeenkomst op 24 juni kan via gerdien.wubbeling@home.nl.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.