
Natuurklus bij boer en Forest Chruch:A Rocha Zwolle viert 15-jarig bestaan
· leestijd 1 minuut Lezersnieuws IngezondenMet verschillende activiteiten viert de christelijke natuurwerkgroep A Rocha Zwolle in het weekend van 8 en 9 februari het 15-jarig bestaan.
Natuurwerkgroep A Rocha bestaat uit vrijwilligers uit verschillende kerken in Zwolle die als missie hebben om zich in te zetten voor natuurbehoud. Om kennis te maken met het werk van A Rocha nodigt de werkgroep mensen uit om een keertje mee te doen.
De activiteiten zijn: natuurklussen op het erf van weidevogelboer in het Lierderbroek, een wandeling over Zwolse stadsnatuur, een maaltijd in het Eartship in de Nooterhof of een zogeheten Forest Church op zondagochtend op de Agnietenberg.
Eelkje Mellema – vrijwilliger van het eerste uur bij A Rocha Zwolle - legt uit waarom voor deze vier momenten is gekozen: “De activiteiten weerspiegelen wie we zijn: een beweging waarin we vanuit ons geloof verwondering en zorg voor Gods schepping vormgeven. Dat doen we met vrijwillige klussen in de natuur, maar we vinden gemeenschapszin ook belangrijk. Vandaar dat we samen eten. Op zondagochtend hebben we een wandelende kerkdienst onder leiding van Klaas-Hemke van Meekeren op een plek met een prachtige natuurhistorische en religieuze geschiedenis: de Agnietenberg.”
De afgelopen 15 jaar droeg A Rocha Zwolle op tal van manieren bij aan natuurbehoud rond de stad. Er zijn onder meer otterholts gebouwd, boompjes geplant, verwonderwandelingen gehouden, honderden knotwilgen geknot, kievitsbloemen gezaaid, vogels en planten geïnventariseerd, uiterwaarden langs de IJssel geadopteerd en broedvlotjes van zwarte sterns geplaatst. Ook organiseerde A Rocha Zwolle elke zomer een hagenpreek op landgoed Schellerberg. Aan die traditie komt een einde, omdat het landhuis van eigenaar wisselt.
Aanmelden voor 1 of meer activiteiten in het weekend van 8 en 9 februari kan met een mail naar zwolle@arocha.org
Deelname is gratis.























