
Paralympische sport Boccia gaat weer van start
· leestijd 1 minuut SportBOCCIA - De paralympische sport Boccia gaat weer van start. Op donderdagmiddag 11, 18 en 25 september zijn er drie gratis proeflessen. Dat gebeurt onder leiding van trainer Robert Kelderman en vindt plaats van 15.15 tot 16.15 uur, in sporthal 4 van De Twijn, Dokter Hengeveldweg 2 in Zwolle.
“Boccia is een uitdagende precisiesport voor iedereen met een (lichamelijke) beperking, ook voor mensen in een (elektrische) rolstoel. Be paralympische balsport, maar nog relatief onbekend in Nederland.
Boccia is een werpsport die zowel individueel als in teams wordt beoefend. De sport lijkt wat op Jeu de Boules maar wordt binnen gespeeld met zachte leren ballen. Het doel van het spel is om je eigen leren bal zo dicht mogelijk bij de witte bal (de Jack) te krijgen”, legt Loekie van Tweel-Groot van ReVAS de Peperbus uit.
ReVAS staat voor Regionale Vereniging voor Aangepast Sporten en is de Zwolse omnivereniging voor paralympische sporten. Naast Boccia wordt ook rolstoeldansen, handbewogen rolstoelhockey (H-hockey), elektrische rolstoelhockey (E-Hockey), tafeltennis, zwemmen en warm-water-zwemmen.
Boccia is speciaal ontwikkeld voor mensen met Cerebrale Parese, maar wordt op internationaal niveau inmiddels ook gespeeld door mensen met bijvoorbeeld Spina Bifida, spierziekte, dwarslaesie of amputaties. Na de drie proeflessen zijn nieuwe leden van harte welkom bij deze nieuwe sporttak van ReVAS de Peperbus.
Plezier gemaakt
“Er komt veel precisie, kracht, tactiek en focus bij kijken. Maar natuurlijk wordt er ook veel plezier gemaakt naast het serieuze oefenen met onze enthousiaste trainer. Het leuke van boccia is, is dat iedereen het kan spelen. Wel of geen beperking, jong of oud, de sport is voor iedereen geschikt”, voegt Van Tweel-Groot daar nog aan toe.
Voor vragen en aanmelden voor Boccia kan iederen contact opnemen met Loekie van Tweel-Groot. Dat kan via loekievantweel@hetnet.nl of door te mailen naar het algemene adres info@revas-peperbus.nl.
























