Open dag op de StadsakkersZ: Voedselteelt in Stadshagen

· leestijd 1 minuut Algemeen

STADSHAGEN - Nabij de Rozentunnel en openbare basisschool De Schatkamer liggen de StadsakkersZ. Op zaterdag 13 juni is er van 11.00 tot 16.00 uur Open Dag.

In het voorjaar zijn de akkers geploegd. Inmiddels wordt er gezaaid, geplant en gepoot. De eerste bloemenakker is samen met kinderen van De Schatkamer en De Wendakker ingezaaid. Een team van de Rabobank heeft intussen de aardappels aangeaard, goudsbloemen gezaaid en brandnetels geplukt voor bemesting. Stichting 4PK teelt het eerste jaar op de StadsakkersZ vooral bewaargroentes. Leo Oosterloo, initiatiefnemer van stichting 4PK: ?De grond is nu nog grof, dus we beginnen met groente die daar tegen kan. Zoals de Zwolse paarse boon en de knipbonen. Verder gaan we speciale aardappelrassen telen. We leggen een heel pompoenenveld aan met verschillende pompoenen. En kolen: rode, witte en boerenkool.

Biologisch

Er worden biologische zaden, meststof en natuurlijke bestrijdingsmiddelen gebruikt. De gemeente heeft intussen naast de StadsakkersZ en de weilanden een wandelpad aangelegd. Het idee bij stadslandbouw is dat voedselproductie heel dicht bij de bewoners komt. Buurtgenoten en geïnteresseerden kunnen zelf mede-deelnemer worden. De opbrengst van vier landbouwakkers is zo groot dat er een deel van verkocht kan worden. Op oogstdagen, die worden georganiseerd vanaf augustus, kan men bij de akkers een groentekist voor de gereduceerde prijs van een tientje kopen. De kist is boordevol gevuld met aardappelen, kolen, pompoenen en bonen en wat kruiden. Kopers worden zo, in ruil voor biologische groentes, mede-instandhouder van dit initiatief in Stadshagen.

Het programma van de Open Dag omvat onder meer een rondleiding langs de gewassen en de

start van de zaadteelt op proefveldjes. Het eerste oogstfeest is op de eerste oogstdag: 15 augustus van 11.00 tot 16.00 uur. Kijk voor meer informatie op www.facebook.com/stadsakkersz.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Gluren bij de Buren Zwolle 2026.
186 optredens maken Gluren bij de Buren tot succes in Zwolle 11 Foto’s 20 uur geleden
SAZ teams tijdens DG The Finals 2026
Sportacrobatiek Zwolle succesvol op NK in Ahoy met drie Nederlandse titels Lezersnieuws Ingezonden 22 uur geleden
Afbeelding
Eerste sleutels uitgereikt voor tiny houses in Zwolse wijk De Tippe Algemeen 22 uur geleden

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.