Inzakkende taluds.
Inzakkende taluds. Foto: WDODelta

Update hoogwater: Water afvoeren met beleid

Algemeen

ZWOLLE - Waterschap Drents Overijsselse Delta (wdodelta.nl)  voert nog steeds water af om weer binnen de zogeheten ‘bandbreedte’ van de waterpeilen in de sloten te komen. 

En dat lukt goed, al zijn er regionaal verschillen. “Om wateroverlast te voorkomen, voeren we volle bak af, maar ook met beleid”, aldus het waterschap. “Daar waar het moet geven we gas, daar waar het niet meer nodig is met beleid. Noem het gedoseerd, of ‘kamlpies an’. Reden hiervoor is het risico op inzakkende taluds, met alle herstelwerkzaamheden en kosten van dien. Daarnaast zorgen ingezakte taluds ervoor dat het water minder goed kan doorstromen.” 

Er heeft de afgelopen tijd zoveel water tegen de slootkanten (taluds) aangestaan, dat ze volledig verzadigd zijn. Al dat water brengt een behoorlijk gewicht met zicht mee. Door het zakken van de waterpeilen valt die druk weg en ontstaat het risico op verzakkingen en scheuren. “De wet van de communicerende vaten eigenlijk. Spelen met de peilen, dat is wat onze peilbeheerders dagelijks doen. Vergis je niet, daar komt heel wat bij kijken en is echt vakwerk. Zo houden ze onder meer rekening met de actuele waterstanden, hoeveel neerslag wordt er verwacht, hoe verzadigd zijn de taluds en wat is het landgebruik naast de sloten? Dat schades niet te voorkomen zijn, toont de foto aan. Al is dit wel een extreem voorbeeld. Onze medewerkers herstellen dit in de winter. Vandaar de term ‘winterwerk’.”  

Lees meer op het ons liveblog: https://www.wdodelta.nl/liveblog-hoogwater-op-de-ijssel-en-de-vecht

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.