Afbeelding
Foto: PNN

Verkeerscontrole bij Wijthmenerplas: tien mensen aangehouden, voertuigen van de weg gehaald en voor duizenden euro’s boetes geïnd

· leestijd 1 minuut Algemeen

ZWOLLE - De politie hield donderdagmiddag en -avond een grote verkeers- en ondermijningscontrole bij de Wijthmenerplas in Zwolle. 

Naast verschillende afdelingen van de politie (basisteams, team verkeer, team milieu en financiële opsporing) deden ook de Douane, de RDW, de Inspectie Leefomgeving & Transport, de gemeente Zwolle en de Belastingdienst mee. Tijdens deze controle was er extra aandacht voor bedrijfsauto’s, aanhangwagens, misbruik van handelaarskentekens en het rijden onder invloed van alcohol of drugs.

Tien bestuurders werden aangehouden op verdenking van het rijden onder invloed van drugs. Daarnaast bleek één bestuurder onder invloed van alcohol. Drie bestuurders reden zonder rijbewijs.

Meerdere voertuigen bleken technische gebreken te vertonen, waarvoor werd bekeurd. Het merendeel daarvan had betrekking op gladde banden en/of defecte verlichting. Bij een aantal voertuigen, waaronder bij twee koeriersbusjes, werden zodanig veel en/of ernstige technische gebreken aangetroffen dat deze niet meer de weg op mogen en eerst moeten worden hersteld en goedgekeurd door de RDW.

Ook werd een zogenaamd spookvoertuig in beslag en uit het verkeer genomen. Spookvoertuigen zijn voertuigen zonder geregistreerde eigenaar. Hiermee ontlopen de gebruikers van dergelijke voertuigen de verzekeringsplicht, APK-plicht en verkeersboetes. Ook proberen criminelen op deze manier onder de radar van opsporingsdiensten te blijven.

De Belastingdienst heeft zes voertuigen in beslag genomen in verband met bijna twee ton aan openstaande vorderingen. Er werd voor ruim 6.000 euro aan openstaande vorderingen direct geïnd. Twee keer werd misbruik van handelaarskentekenplaten geconstateerd. Hier volgt een naheffingsaanslag van 870 euro.
Ook twee Nederlandse bestuurders in voertuigen met buitenlandse kentekens krijgen een naheffing van de Belastingdienst. Zonder vrijstelling of ontheffing mag een Nederlandse ingezetene niet rijden in een buitenlands gekentekend voertuig.

Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Afbeelding
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Wiebren Buma in de gang van het conservatorium. Foto: Pedro Sluiter
Wiebren Buma keert als directeur terug naar het ArtEZ Conservatorium: ‘Wees nieuwsgierig en kijk verder’ Rondje Swolle 11 uur geleden
Ulu Spor speler Boaz Smits. “We moeten ons niet gek laten maken en als team de juiste mentaliteit laten zien.”
Voor Ulu Spor aanvaller Boaz Smits geldt: alle ballen op futsal Sport 12 uur geleden
Afbeelding
Bekijk nu de nieuwste vacatures op www.brugmediawerkt.nl Algemeen 13 uur geleden

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.