
Kennismaken met aangepast sporten op Paralympic Experience Day
AlgemeenZWOLLE - Hogeschool Windesheim houdt donderdag 23 januari in samenwerking met NOC*NSF de Paralympic Experience Day. Deze dag is bedoeld voor toekomstige sportprofessionals en studenten van het mbo, hbo en wo (universiteit), die geïnteresseerd zijn in de wereld van aangepast sporten.
Het thema van de Paralympic Experience Day is ‘ Van prestaties naar herstel’ , geïnspireerd op de Paralympische Spelen van 2024 in Parijs. Tijdens de Experience Day ervaren studenten zelf de verschillende Paralympische sporten tijdens clinics van topsporters, zoals schermen, wielrennen/handbiken, rolstoelbasketbal en zitvolleybal. De deelnemers maken kennis met aangepast sporten en ervaren ook hoe ze hun lessen inclusiever kunnen inrichten.
Onderdeel van het programma die dag zijn ook twee collegetours. Met verschillende paralympische atleten wordt gesproken over presteren en herstellen. Gast is onder andere Mariska Beijer. Ze is topsporter en met haar rolstoelbasketbalteam uitgeroepen tot Para Sportploeg van het Jaar. Daarnaast spreekt ook Levi Vloet, winnaar van een zilveren medaille op de 200 meter bij de Paralympische Spelen.
De Paralympic Experience Day heeft plaats op de Calo van Hogeschool Windesheim en duurt van 10.15 tot 16.00 uur. Er is ruimte voor 244 deelnemers. Aanmelden kan tot en met maandag 13 januari via: https://tinyurl.com/ysaujzjf
![]()
Zitvolleybal. Foto: Aangeleverd
























