
HanzeOrkest speelt werken van Strauss, Mozart en Elgar in Plantagekerk
AlgemeenZWOLLE - Het HanzeOrkest speelt zondag 6 april om 15.00 uur in de Plantagekerk aan de ter Pelkwijkstraat. Het concertprogramma bestaat uit drie delen.
De Hanzeblazers spelen de hoofdrol in de Blazersserenade van Richard Strauss, die hij schreef toen hij pas 17 jaar oud was. Dit vroege werk van Strauss getuigt van zijn grote muzikaliteit, zijn gevoel voor lange melodielijnen en een rijke instrumentatie.
Voor de uitvoering van Mozarts Concertante Symfonie heeft het orkest topsolisten Sarah Kapustin (viool) en Roeland Jagers (altviool) uitgenodigd. Deze muziek inspireerde vele andere kunstenaars en is onder andere te horen in de film ‘Sophie’s Choice’.
Het programma besluit met de wereldberoemde ‘Enigmavariaties’ van Edward Elgar, een van de grootste werken uit de negentiende eeuw en alom bejubeld vanwege zijn ontroerende thema met variaties. Elgar droeg het werk op aan zijn vrienden, die erin geschetst worden. Iedere variatie is een muzikaal portret van iemand uit zijn vriendenkring. Een van de variaties, Nimrod, is heel bekend en wordt altijd gespeeld tijdens de National Service of Remembrance in Londen en was te horen bij de opening van de Olympische Spelen in 2012. Het raadsel dat in dit werk verborgen is heeft tot veel speculaties geleid en blijft, ondanks vele theorieën, tot op de dag van vandaag onopgelost.
Tijdens dit concert geeft dirigent Frank Adams een toelichting op dit werk.
Het Hanzeorkest voert hetzelfde concert op zaterdag 5 april om 20.00 uur ook uit in de Grote Kerk in Meppel.
Kaarten voor het concert zijn te bestellen via www.hanzeorkest.nl.































