Op woensdag 4 juni viert echtpaar van der Kolk-Bremmer dat ze 60 jaar getrouwd zijn. Wethouder Gerdien Rots gaat bij het echtpaar op bezoek om ze persoonlijk te feliciteren met deze bijzondere mijlpaal.
Op woensdag 4 juni viert echtpaar van der Kolk-Bremmer dat ze 60 jaar getrouwd zijn. Wethouder Gerdien Rots gaat bij het echtpaar op bezoek om ze persoonlijk te feliciteren met deze bijzondere mijlpaal. Foto: Pedro Sluiter

Windesheimer echtpaar van der Kolk-Bremmer zestig jaar getrouwd

· leestijd 2 minuten Algemeen

ZWOLLE - Het echtpaar van der Kolk-Bremmer was woensdag zestig jaar getrouwd. Wethouder Gerdien Rots kwam donderdag op bezoek om ze persoonlijk te feliciteren.  

Johanna Van der Kolk-Bremmer (79) werd geboren in Dalfsen. Ze groeide op in het dorp Herxen (gemeente Wijhe). Johanna werkte onder meer in de huishouding op een boerenbedrijf en later bij een slagerij in Zwolle. 

Egbert van der Kolk (85) werd geboren in Harculo. Al vroeg kreeg hij de roepnaam Ep, een naam die hij tot op de dag van vandaag draagt. Na de lagere school ging hij op zijn vijftiende direct aan het werk als leerling-instrumentenmaker. In 1958 vervulde hij zijn dienstplicht, waarna hij aan de slag ging als chauffeur bij Van Gend & Loos. 

In 1965 trad het echtpaar in het huwelijk. Ze vestigden zich in Windesheim, waar ze een huis kochten en een gezin stichtten met drie kinderen: twee zoons en een dochter.

Johanna werkte in die tijd als winkelbediende bij de bakker in het dorp. Ep werd vrachtwagenchauffeur bij een wegenbouwbedrijf in Windesheim en later buschauffeur bij het streekvervoer. Na veertig dienstjaren ging hij met vervroegd pensioen. 

De liefde voor muziek zit diep verankerd in de familie. Op 11-jarige leeftijd begon Ep met muzieklessen bij muziekvereniging Nooit Gedacht in Windesheim. Hij bleef zijn hele leven actief bij de vereniging: als spelend lid, als secretaris, als commissielid en als onderhoudsman van de koperen blaasinstrumenten. Zeventig jaar was hij actief lid, daarnaast speelde hij twintig jaar als gastmuzikant bij muziekvereniging VIVO in Veessen. Voor zijn jarenlange inzet werd hij benoemd tot erelid en ontving hij een koninklijke onderscheiding.  

Die muzikale passie gaf hij door: alle drie de kinderen werden lid van Nooit Gedacht. De oudste zoon is inmiddels al vijftig jaar lid, de dochter ruim veertig jaar, en hoewel ze niet meer in het dorp wonen, spelen ze nog steeds vol overgave mee. Een kleindochter speelt eveneens mee in de fanfare en reist wekelijks mee met haar moeder naar de repetities. De middelste zoon koos een ander pad en was liever op het voetbalveld van VSW dan in de drumband - ook dat werd gestimuleerd. 

Johanna deelt die liefde voor het voetbal. Ze stond graag langs de lijn bij de wedstrijden van haar zoon en kleinzoons, en nog altijd is ze een trouwe supporter van zowel het eerste elftal van VSW als van haar voetballende kleinkinderen. Ze heeft jarenlang de tenues van diverse teams gewassen en kijkt ook graag voetbal op tv. 

Hoewel Johanna zelf nooit lid is geweest van de muziekvereniging, was ze als echtgenote van Ep nauw betrokken bij allerlei activiteiten. Ze verzorgde koffie voor de leden tijdens oud-papieracties, kookte voor vrijwilligers bij de ijzeractie en stond altijd klaar om te helpen. 

In 2021 werd Ep getroffen door hartfalen, wat hem helaas dwong om zijn geliefde hobby als bassist op te geven. Inmiddels is hij 74 jaar lid van de vereniging - al is hij niet meer actief spelend. Johanna en Ep zijn dankbaar dat zij deze bijzondere mijlpaal samen mogen beleven, omringd door hun kinderen, kleinkinderen en achterkleinkinderen. 

Op woensdag 4 juni viert echtpaar van der Kolk-Bremmer dat ze 60 jaar getrouwd zijn. Wethouder Gerdien Rots gaat bij het echtpaar op bezoek om ze persoonlijk te feliciteren met deze bijzondere mijlpaal.
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.