Afbeelding
Foto: aangeleverd

Meer niet-medische ondersteuning voor patiënten met kanker en hun naasten

Algemeen

ZWOLLE - Patiënten die leven met kanker en na kanker ervaren regelmatig ingrijpende gevolgen van de ziekte en de behandelingen. Denk aan vermoeidheid, emoties, relaties, seksualiteit en werk. De vraag naar niet-medische ondersteuning voor patiënten met kanker en hun naasten neemt toe. Daarom is het team van ondersteuningsconsulenten bij IntermeZZo Zwolle uitgebreid van twee naar vijf medewerkers. 

Een ondersteuningsconsulent is een ervaren oncologieverpleegkundige die in alle rust, buiten het ziekenhuis, bespreekt wat het betekent om te leven met kanker. Naast de huidige ondersteuningsconsulenten Angela Diepman en Paula Huisman, zijn nu ook Ginette Balk, Nienke van Olst en Janiek Tromop parttime werkzaam op de locatie bij IntermeZZo. Het Zwolse IntermeZZo is een centrum voor leven met en na kanker en gehuisvest op loopafstand van het Isala ziekenhuis aan de dokter van Thienenweg 1A. 

Koplopers
Isala Oncologisch centrum en IntermeZZo werken samen met Bloezem Zorg en Care for Cancer in deze vorm van ondersteuning. Het is een vernieuwende manier om de niet-medische zorg rondom kankerpatiënten verder te optimaliseren. De samenwerkende partijen zijn hierin één van de koplopers in Nederland.

Ingrijpende gevolgen
Ingrijpende gevolgen van de ziekte kanker en de behandelingen kunnen lange tijd spelen. Onderwerpen als vermoeidheid, emoties, relaties, seksualiteit en bijvoorbeeld werk passen beter bij een ondersteuningsconsulent. Deze heeft extra tijd voor een gesprek en inzicht in de mogelijkheden van andere ondersteuning zoals fysiotherapie, re-integratiecoach, psycholoog et cetera. Patiënten bepalen zelf welke ondersteuning, binnen of buiten het ziekenhuis, het beste bij ze past.

Zelf aanvragen
De consulten met de ondersteuningsconsulent - tot tien keer per jaar - worden volledig vergoed door de meeste zorgverzekeraars, zonder eigen risico. Via de website van IntermeZZo kunnen patiënten zelf een afspraak aanvragen. Meer informatie staat op de website: https://intermezzo-zwolle.nl.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Afbeelding
Duizenden huishoudens zonder stroom na brand in elektriciteitskast Stadshagen Algemeen 21 uur geleden
Afbeelding
Nieuwe docent saxofoon bij Dubbelgreep Muziekles. Lezersnieuws Ingezonden gisteren
Jan Smit.
René Froger, Samantha Steenwijk en Zwollenaar Fons Veurink nieuwe namen voor Muziekfeest op het Plein Zwolle Algemeen gisteren
Workshop Gilde Power, Veerkracht op Leeftijd
Gilde Power biedt Zwolse 60-plussers een frisse blik op de toekomst Lezersnieuws Ingezonden 15 jun, 14:37
Anne Kreiter  (links) en Peter Geerts.
Vijftig jaar vriendschap en kunst in Zwolle: expositie Kreiter en Geerts in CW12 Algemeen 15 jun, 13:27
Afbeelding
Zeven Zwolse tuinen open voor publiek op Open Tuinendag Algemeen 15 jun, 10:51

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.