
Echtpaar Lode–ten Klooster zestig jaar getrouwd
· leestijd 1 minuut AlgemeenZWOLLE - Het echtpaar Lode-ten Klooster vierde dinsdag hun zestigjarig huwelijksjubileum. Wethouder Gerdien Rots bezocht het echtpaar donderdag hen te feliciteren met deze bijzondere mijlpaal.
Jan Lode werd geboren aan de Katersteeg in Dieze, waar zijn vader een boerderij en tuinderij runde. Al op jonge leeftijd hielp hij mee op het land. Toen in de jaren 60 de omgeving veranderde door nieuwbouw, moest de boerderij wijken. Het gezin verhuisde naar de Bergkloosterweg, waar opnieuw een huis met grond werd gevonden. Rond diezelfde periode trad Jan in dienst bij de gemeente Zwollerkerspel.
Trijn Lode-ten Klooster groeide op aan de Markteweg in Zwollerkerspel, op de plek waar tegenwoordig Hessenpoort ligt. Ook zij bracht haar jeugd door op de boerderij. Van jongs af aan werkte ze mee in het bedrijf en daarnaast hielp ze in de huishouding, altijd met hart voor de mensen om haar heen.
Jan en Trijn ontmoetten elkaar tijdens de CJV-avonden. Hun vriendschap groeide uit tot liefde en op 16 september 1965 gaven zij elkaar het jawoord in het stadhuis van Zwollerkerspel. Trijn maakte haar trouwjurk zelf, een tastbaar bewijs van haar creativiteit.
Het jonge echtpaar ging wonen aan de Bergkloosterweg, waar ze later het ouderlijk huis van Jan overnamen. Hier bouwden zij samen hun leven op. Ze kregen twee kinderen, een zoon en een dochter, en zijn inmiddels trotse grootouders van vier kleinkinderen.
Muziek speelde een belangrijke rol in hun gezamenlijke leven: elke maandag gingen Jan en Trijn samen naar het zangkoor, waar Trijn nog steeds actief zingt. Jan vond ontspanning in zijn passie voor motoren en bezocht jaarlijks, samen met hun zoon en kleinzoon, de TT in Assen. Daarnaast bleef hij altijd verbonden met de natuur, als echte tuinliefhebber met een voorliefde voor bloemen en planten.
Vanwege gezondheidsredenen besloten Jan en Trijn hun huis aan de Bergkloosterweg te verkopen. In Berkum vonden zij een nieuw thuis, waar ze nu met veel plezier wonen.































