Afbeelding
Foto: WDODelta

Controle op schoonmaak van sloten door regen uitgesteld

· leestijd 1 minuut Algemeen

ZWOLLE - Vanwege de vele regen van de afgelopen weken heeft het Waterschap Drents Overijsselse Delta (WDODelta) de controle van sloten uitgesteld met zeven weken. De controle voor een goede aan- en afvoer van water begint nu in januari. Het waterschap kijkt of sloten goed zijn onderhouden en schoongemaakt door eigenaren, zoals agrariërs en gemeenten. 

Deze inspectie, schouw in historisch vakjargon, vindt ieder jaar plaats. In totaal controleert het waterschap 8.000 sloten met een totale lengte van 2.500 kilometer. Een deel hiervan wordt gecontroleerd met satellietbeelden. 

Het schoonmaken van sloten bestaat uit het verwijderen van beplanting, bladresten en bagger. Ook is het belangrijk om duikers schoon en open te houden. Dit zijn buizen onder wegen en dammen door die twee sloten met elkaar verbinden. Schone sloten en duikers zijn belangrijk, omdat achterstallig onderhoud en verstoppingen zorgen voor problemen in de doorstroming van water. Dit kan leiden tot wateroverlast.

Blijkt na de controleronde dat de sloot niet goed is onderhouden, dan ontvangen eigenaren een brief met het verzoek dit alsnog te doen. Het waterschap maakt zelf de grotere sloten schoon die belangrijk zijn voor het zogeheten hoofdwatersysteem. De overige sloten onderhouden gemeenten en agrariërs. 

Het controleren van sloten met een satelliet is efficiënter en bespaart kosten. Medewerkers hoeven hierdoor niet het hele gebied door, maar beoordelen alleen de locaties die als ‘niet schoon’ uit de computer rollen. “Met satellietbeelden kunnen we veel controleren”, vertelt dagelijks bestuurslid Hans Pereboom. “Wel zijn we afhankelijk van het weer en de kwaliteit van de beelden. Veel bewolking is bijvoorbeeld lastig bij het maken van de beelden. Daarom controleren wij altijd de satellietfoto’s en gaan we steekproefsgewijs ook nog zelf naar buiten om de ‘grote slotenschoonmaak’ te beoordelen.”

Normaal gesproken moeten sloten vóór 15 november zijn schoongemaakt. Pereboom: “We houden rekening met het weer en met de planning van loonwerkers en gemeenten. Zij moeten veel werk verzetten in ons grote gebied dat zich grofweg uitstrekt van Assen tot en met Deventer en van Kampen tot en met Hoogeveen. De planning moet wel haalbaar zijn.”

Afbeelding
Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Afbeelding
Theaterdirecteuren over Ridders & Juffers van het Zwarte Water ‘Deze voorstelling is weer een stap vooruit’ Algemeen 5 uur geleden
Afbeelding
Keti Koti Festival Zwolle compleet: vrijheidsoptocht, markt en headliner Cho in Hedon Algemeen 8 uur geleden
Van links af Gerdien Rots (wethouder Gemeente Zwolle), Tom Klokkenburg (directeur Ter Steege Bouw Vastgoed), Wiepke van Erp Taalman Kip (directeur-bestuurder SWZ), Liesbeth Grijsen (gedeputeerde Provincie Overijssel).
SWZ bouwt sociale huurwoningen en jongerenopvang in Stadshagen Algemeen 8 uur geleden
Eser Elmali:
Eser Elmali van eigen keepersschool tot Champions League Sport Insta-Zwolle 11 uur geleden
Het station van Zwolle.
Nieuwe uitlichting Peperbus, Sassenpoort en stadhuis geven ‘rustig en uitnodigend nachtbeeld’ Algemeen 11 uur geleden
Jan Jonker
Geen ingewikkelde maatregelen voor hoogveen als het ook makkelijker kan Algemeen 12 uur geleden

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.