uit de oude doos: uitvoering operette Bel Canto met leden salonorkest Spoom in de orkestbak
uit de oude doos: uitvoering operette Bel Canto met leden salonorkest Spoom in de orkestbak Foto: eigen foto

Weer operetteklanken op de plankenAls het aan Salonorkest Spoom ligt, gaat dat gebeuren! Salonorkest Spoom, ooit ontstaan uit het..

Lezersnieuws Ingezonden

Voordat Salonorkest Spoom bestond, speelde een aantal leden in het begeleidingsorkest van operettevereniging/musicaltheater Bel Canto uit Dalfsen. Die tijd is voorbij, maar de affiniteit met deze muziek en de mooie herinneringen aan de operette-uitvoeringen zijn er nog zeker. Dat er publiek voor is mag ook duidelijk zijn door de populariteit van bijvoorbeeld André Rieu en de aandacht die Podium Klassiek in de afgelopen maanden aan dit onderwerp heeft besteed. 

Een complete uitvoering is voor het salonorkest niet haalbaar, maar hoe leuk zou het zijn om samen met een koor weer een mooie selectie te kunnen brengen uit bekende Weense operettes. Hiervoor is contact gezocht met Marion Mulders, inmiddels bekend in de wijde omgeving van haar projectkoren. En wat bleek? Ook zij is liefhebber van operettemuziek, wil graag meewerken aan dit project en hiervoor een projectkoor opzetten. Salonorkest Spoom met dirigent Roeland Robert en Marion Mulders hebben daarom de handen ineen geslagen. En inmiddels zijn de ideeën verder uitgewerkt. De repetities voor het projectkoor starten op dinsdag 9 september 2025 in de Trefkoele te Dalfsen. Wil je meezingen in dit projectkoor, neem dan contact op met muldersopmaat@gmail.com.

Bespeel je een orkest-instrument en ben je een handige muzikant die graag wil ervaren hoe het is om operettemuziek te spelen en/of in ons orkest te spelen, neem dan contact op via info@salonorkestspoom.nl. 

Koor en orkest werken toe naar een middagconcert op zondag 16 november 2025 in de Trefkoele+.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.