óp naar de Agnietenberg
óp naar de Agnietenberg Foto: Ine Reinders

Met IVN Zwolle de Agnietenberg op!

Lezersnieuws Ingezonden

Op zondag 14 juni ben je welkom om met IVN Zwolle een wandeling te maken over een oude rivierduin, ontstaan aan het einde van de ijstijd door overstromingen van de Vecht.

De wandeling start om 14.00 uur op de parkeerplaats  van Begraafplaats Kranenburg. 

De naam Kranenburg verwijst naar een oud landhuis , dat op deze plaats heeft gestaan.

Via Het Oude Bos , overblijfsel van het landgoed, lopen we naar de katholieke begraafplaats Bergklooster. Het  Agnietenklooster of Bergklooster was een invloedrijk Augustijnenklooster tot het in de 80 jarige oorlog werd vernietigd. In die tijd was hier al een begraafplaats. Hier staan prachtige bomen die  rouw  en verbintenis symboliseren.

Via huize Vechter Weerd en een stukje Haersterveerweg bestijgen we dan het hoogste deel van het rivierduin (max 12 ,3 m boven NAP): de Agnietenberg . Hier klimmen we over paden met heel oude eiken, beuken , kastanjes en robinia’s  en maken we kennis met de overblijfselen van het oude hakhoutgebruik van de boeren.

We dalen weer af naar de Haersterveerweg en komen via het oude bos van de Eierbelten (ook rivierduin) en het later aangelegde Schrevenbos weer terug op de parkeerplaats Kranenburg. Deelnemen is gratis .Een bijdrage voor IVN wordt op prijs gesteld. Meer info op www.ivnzwolle.nl

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.