Stadsomroep[er Peter Vader.
Stadsomroep[er Peter Vader. Foto: Aangeleverd

Gehoord onder de Sassenpoort

· leestijd 3 minuten Rondje Swolle

Boktober! want heel Zwolle bokt! Want als het weer herfstig wordt, ondanks de huidige fraaie nazomerse dagen, viert het bokbier zijn entree. In Zwolle gebeurt dat op zondagmiddag 5 oktober. 

(redactie Peter de Jong)

Dan komt het schip met de bokbiervaten en meert aan bij café ’t Beugeltje. Een traditie die al vele jaren de stad verrijkt met een herfstig biertje. De introductie van het bier, ingeluid met de stem van stadsomroeper Peter Vader, wordt muzikaal vergezeld met dweilorkesten. Een feestelijk tafereel dat door vele binnenstadstraten de aandacht van bezoekers zal trekken. 

Gastvrij Zwolle heeft de maand oktober speciaal omgedoopt tot ‘boktober’, oftewel, in menig Zwolse horeca zijn dan meerdere bokbieren verkrijgbaar. Tevens hebben koks in diverse restaurants hun best gedaan om het bokbier van heerlijke gerechten te voorzien. Tijdens de feestelijke intocht door de stad op zondagmiddag 5 oktober kan er volop geproefd worden van het nieuwe bokbiertje.

Tekst gaat verder onder de foto.


Wilma van Vilsteren en Rudy Spanhak. Foto: Aangeleverd

Onthaastcafé bij kaaswinnaar de Huppe! Jaarlijks bezoekt het Onthaastcafé een Zwolse locatie om te onthaasten. Dit keer viel het oog wederom op Zorgboerderij de Huppe aan de Kleine Veerweg in Zwolle-zuid. Een prachtige plek waar bezoekers de rust vinden. Bijvoorbeeld tijdens een fiets- of wandeltocht. Ook werd er dit keer een ‘onthaaster’ bedankt voor het zomaar geven van een geldelijke fooi. 

“Doe maar in de pot, jullie zijn altijd zo lief voor mij”. Namens het Onthaastcafé werd Wilma van Vilsteren door Rudy Spanhak in de bloemetjes gezet. Van Vilsteren stelt haar Huppe graag belangeloos beschikbaar aan de mensen van het Onthaastcafé. Er was meer feest want ieder jaar doet de Zorgboerderij mee aan de kaaskeuring in Noord en Oost Nederland, georganiseerd door de Bond van boerderij Zuivelbereiders. Het doel van deze keuring is om de kwaliteit van de boerderij zuivel op een hoog niveau te houden. De oude kaas van de Huppe won in hun categorie de eerste prijs. Gefeliciteerd!

Tekst gaat verder onder de foto.


Chigago Junkies. Foto: Bert Lek

Bluesworld Café: Chicago Junkies! Volgende week dinsdag 7 oktober wederom een grote bluesnaam in de kleine zaal van Hedon. Chicago Junkies, de band rond Blues Award winnaar Willem van der Schoof, komt naar Zwolle. Van Der Schoof, hammond en piano, heeft een rijk bluesverleden. Zo speelde hij in de Oscar Benton Bluesband, de Eelco Gelling Bluesband en begeleidde Amerikaanse artiesten door heel Europa. De band speelt opwindende blues, afgewisseld met ballads. De toegang is als altijd, gratis.

Tekst gaat verder onder de foto.


Henk Heideveld met de Erepenning. Foto: Hans Smit. 

‘Enfant terrible’ Henk Heideveld krijgt Erepenning Zwolle! Zelf had hij – kunstenaar, beeldend mysticus en ‘postmodern devoot’ – niet kunnen vermoeden om in aanmerking te komen voor de Erepenning Zwolle. Een penning die het gemeentebestuur van de stad geeft aan mensen die iets bijzonders voor de stad hebben gedaan. En, de stad op een positieve manier vertegenwoordigen. 

Dat laatste - positieve - zal mogelijk niet door 100 procent Zwolle worden omarmd maar de artistiekeling pur sang Heideveld verdient deze onderscheiding wel degelijk voor de volle 100 procent. Dit jaar viert de Zwolse kunstenaar dat hij 50 jaar creatief actief is en dat laat zien in de meest uiteenlopende creaties. Gelijktijdig verscheen er een biografie over hem, geschreven door Douwe de Groot, van maar liefst 838 pagina’s. 

Heeft Heideveld dan zoveel meegemaakt? Het antwoord daarop luidt: een volmondig ‘ja’ want in die biografie zijn bijvoorbeeld in een aantal hoofdstukken beschreven hoe Henk’s nooit aflatende ontwikkeling op de voet is gevolgd. “Daar waar zijn leeftijdsgenoten het wat rustiger aan gaan doen, gooit hij er nog een schepje bovenop en creëert het ene eigenaardige werk na het andere. Het is inmiddels wel duidelijk dat deze kunstenaar een eigen aard heeft en die niet onder stoelen of banken steekt.” 

Het mysterie Heideveld - lees: het boek - geeft in de dikke pil het enerverende levensverhaal van een bevlogen kunstenaar. En juist deze kunstenaar wordt door het gemeentebestuur van Zwolle onderscheiden met de erepenning van de stad Zwolle. Volkomen terecht! Heideveld staat nu in deze eregalerij naast andere erepenning grootheden als Sticks, Typhoon, de broers Mulder, Erben Wennemars, Niek van der Sprong, Rik Elings, Ron Jans en de helaas overleden Joop van Ommen en Jonnie Boer. 

Zie ook Henk Heideveld krijgt Erepenning Zwolle

Tekst gaat verder onder de foto.


Gastvrouw Aysen en chef Nino. Eigen foto 

Michelingids Nederland komt met 12 nieuwe restaurants waaronder Salty Seafood uit Zwolle! Het is een wens van veel restaurateurs, een vermelding in de Michelingids. Het toonaangevende medium heeft in september 12 nieuwe restaurants aan hun keurslijst toegevoegd. Over Salty Seafood van Nino en Aysen schrijft de gids: zoals de naam doet vermoeden kiezen chef Nino en gastvrouw Aysen resoluut voor vis en zeevruchten. 

In maart verleden jaar bracht Rondje Swolle het echtpaar in de schijnwerpers met een groot interview: Zwolse Nino Willems wint New Chef on the Block. Nino was net door Gault Millau uitgeroepen tot New Chef on the Block of the year 2024. De voormalige kok van de Librije over vis: “in ons restaurant geven wij een andere bereiding aan vis. Vis is van nature vet en door deze bewerking krijgt de vis nog meer smaak.”

TOEDELS!

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Afbeelding
metropolis, laten we van zwolle een culturele metropool maken. Diezerpoort Ingezonden 21 uur geleden
Mitchell ten Hove en Barbara Lok
Vernieuwend theaterspektakel heeft muzikale elementen uit de Middeleeuwen én een rockopera Ridders & Juffers wordt groots, meeslepend en uniek Zakelijk nieuws lokaal gisteren
Afbeelding
Jonge man onderuit op vouwfiets en onder auto terecht 112 6 mei, 17:08

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.