Van links af: Yvonne Baars (Intermezzo), Marco den Aantrekker (Stichting Zwolse Haringparty), Lianne Booijnk (Ronald McDonald Huis Zwolle), Adri Zwarthoff (Monicares Foundation, Stichting Zwolse Haringparty), Lianne Booijnk (Ronald McDonald Huis Zwolle) en Adri Zwarthoff (Monicares Foundation) putten voor goede doelen. Foto: Pedro Sluiter
Van links af: Yvonne Baars (Intermezzo), Marco den Aantrekker (Stichting Zwolse Haringparty), Lianne Booijnk (Ronald McDonald Huis Zwolle), Adri Zwarthoff (Monicares Foundation, Stichting Zwolse Haringparty), Lianne Booijnk (Ronald McDonald Huis Zwolle) en Adri Zwarthoff (Monicares Foundation) putten voor goede doelen. Foto: Pedro Sluiter Foto: Pedro Sluiter

Haringparty Zwolle: 260 vrijwilligers voor goede doelen

· leestijd 2 minuten Rondje Swolle

Gesprek aan een statafel op het terras van Brasserie de Afslag bij Golfclub Zwolle. Bij een lekker kopje koffie schuiven vier personen aan: Marco de Aantrekker (voorzitter Haringparty en lid van de Rotary), Adri Zwarthoff (voorzitter Monicares), Yvonne Baars (directeur IntermeZZo, Zwolle) en Lianne Booijink (manager Ronald Mc Donald Huis, Zwolle). Marco is de vertegenwoordiger voor de organisatie van de Haringparty en de anderen zijn vertegenwoordigers van dé drie goede doelen waar de opbrengst van de Haringparty 2026 – 17 juni 2026 - onder wordt verdeeld.

(door Sander Dol)

Marco vertelt dat het inmiddels de achtste editie van de party is en de vierde editie hier op het terrein van Golfclub Zwolle. Dat bevalt goed. Goede bereikbaarheid, veel groen, goede faciliteiten en een geweldige partner, Brasserie de Afslag. Inmiddels is zelfs al een convenant gesloten om hier ook de komende drie jaar te bivakkeren. De Haringparty heeft hier midden op de golfbaan een festivaluitstraling met een grote open witte tent, en daarom heen stands met food en wijn, verzorgd door Stern Partyserice, Schuttelaar Wijnen, Mocca d’Or en Hanos Zwolle. Ze verwachten deze editie zo’n 900 bezoekers. Vorig jaar stond IntermeZZo in het zonnetje nu de al genoemde drie goede doelen.

Monicares

“Met Monicares helpen we jaarlijks zo’n zestien gezinnen met een breed spectrum aan hulp”, aldus Adri. “Dat kan zijn een bijdrage in reiskosten om naar een ziek familielid te gaan of om überhaupt bij het ziekenhuis te komen, maar ook het verbouwen van een auto tot zorg-bus. De termijn waarop wij een gezin bijstaan is 1 tot 3 jaar. We dragen gemiddeld zo’n 6.000 euro bij. We richten ons eigenlijk alleen op Zwolle. Maar inmiddels hebben we ook met hulp van vele partners ook de ruimte om zogenaamde ‘wildcards’ in te vullen die dan wat verder buiten de stadgrens kunnen reiken. ‘We’ dat zijn zo’n negen vrienden en vriendinnen die zorgdragen voor de vervulling van de hulpvragen. We werken met een fundingteam en een zorgteam. We helpen met in ons achterhoofd ons motto Koester gisteren, Droom van Morgen, maar Leef Vandaag”.

“Onze uitdaging voor de toekomst is wellicht wat verjonging in de organisatie, de continuïteit in de organisatie waarborgen. En daarmee ook de professionaliteit, je gaat een samenwerking en verplichting aan met gezinnen voor soms meerdere jaren.”

IntermeZZo

Aan het woord is Yvonne Baars, de kersverse nieuwe directeur van IntermeZZo. “Bij Intermezzo bieden wij psychosociale ondersteuning aan mensen die leven met kanker. Dat kunnen de patiënten zelf zijn, maar ook hun familie en/of vrienden. En dat kan voor, tijdens en na de behandeling van de ziekte zijn. Een luisterend oor bieden, een huiskamer zijn, zonder drempel en zo breed je maar kan denken. Met daarbij wel zeventig activiteiten met als drie hoofdthema’s Ontspannen en welbevinden, Ontmoeten en relaties en Terugkeer in de samenleving.”

“Steeds meer mensen krijgen de diagnose kanker. En heel positief er komen ook steeds meer genezende medicaties op de markt. Maar de processen duren langer en hebben ook een heftige impact op patiënten hun levens en hun omgeving. Kortgezegd: je leeft langer met kanker.”

“Onze grootste uitdagingen voor dit moment zijn het op peil houden van ons vrijwilligersbestand van 130 personen en een verhuizing in de komende jaren naar een nieuwe locatie in verband met de herontwikkeling van onze huidige plek.”

Ronald McDonald Huis Zwolle

Er zijn twaalf Ronald McDonald Huizen in Nederland en die in Zwolle wordt gemanaged door Lianne Booijink. “Ons huis is geopend in 2003. Wij vangen voornamelijk ouders op waarvan de baby door ‘vroeggeboorte’ enige weken in Isala-ziekenhuis moet blijven. Zij kunnen zo bij hun kind zijn. Gemiddeld zijn er zo’n zeven gezinnen per week bij ons te gast. Maar soms is de vraag groter dan wij kunnen bieden en dan helpt onze buurman van Hotel Lumen, Chris Lindeboom, ons altijd uit de brand. Ook wij werken met zo’n 120 vrijwilligers, daar zijn we trots op, maar dat is ook een hele organisatie. We stimuleren ook jongeren om dat vrijwilligerswerk te gaan en willen doen.”

De vrijwilligers

Bij alle drie de organisaties is sprake van door vele handen verricht onbetaald vrijwilligerswerk. Onbetaalbaar en zeer dankbaar werk. Deze mensen verdienen echt een pluim. Bij deze.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Judith de Heus
Triade Vitree benoemt Judith de Heus per 1 september als nieuwe bestuurder Algemeen 3 uur geleden
OO Run foto - editie van 2024
Meer dan 2.400 scholieren en sportievelingen gaan de uitdaging in Stadshagen aan. Lezersnieuws Ingezonden 4 uur geleden
De winnaars van Salverda Topscorers Trofee 2025/2026.
De Salverda feestavond kent alleen maar winnaars Sport 5 uur geleden

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.