Randy Vink sticht gevaar tegen ONS Sneek.
Randy Vink sticht gevaar tegen ONS Sneek. Foto: Pedro Sluiter

Aanspeelpunt Randy Vink gunt zichzelf de tijd bij Berkum

· leestijd 1 minuut Sport

AMATEURVOETBAL - Ook dit seizoen krijgt de rubriek Salverda Topscorers Trofee weer wekelijks aandacht in De Swollenaer, op de website en op Facebook. De sluwe spitsen, de gehaaide goaltjesdieven en de mannen en de vrouwen die vaak een vinkje achter hun naam krijgen komen aan bod. En dat van alle Zwolse amateurclubs. Het spits in deze eerste seizoensaflevering wordt afgebeten door Randy Vink (21) van Berkum.

(door Erik Riemens)

Jullie wonnen zaterdag met 0-2 van Quick’20. Hoe kijk je terug op dat duel?

“We hadden wel een resultaat nodig na twee nederlagen. Ik denk dat we een goed plan hadden, waarbij we iets meer inzakten en rond de middenlijn vol druk gingen zetten. We hadden de overhand en ook al wel wat kansjes, ik ook en na een uur wisten we dan eindelijk te scoren. Vlak daarna maakten we ook nog de 0-2 en toen was het wel beslist.”

Jij scoorde zaterdag niet. Dat lukte je tot nu toe eenmaal in vijf wedstrijden. Heb je je draai inmiddels gevonden bij Berkum?

“Ik heb alle vijf competitiewedstrijden in de basis gestaan. Het is echt een hoog niveau en zeker aan het begin moest ik behoorlijk aanpoten. Ook qua tempo. Dan is het wel lekker dat je meteen in de eerste wedstrijd tegen ‘d Olde Veste de 0-1 maakt. Verder ben ik nog wat ongelukkig in de afwerking. Zo heb ik al een paar keer paal en lat geraakt, maar ik merk dat het steeds beter gaat en dan komen de doelpunten ook wel.”

Want scoren kan je wel, vorig seizoen legde je er 29 in voor SV Nieuwleusen. Waarom koos je voor Berkum?

“Ik ben geboren en getogen in Nieuwleusen en heb er altijd gespeeld. Als jeugdspeler kon ik al naar PEC Zwolle en FC Emmen en ook Berkum informeerde al eens eerder. Toen heb ik nee gezegd. Nu was de tijd rijp en het moment daar. Al heb ik mij meteen voorgenomen van misschien duurt het weken, misschien maanden, maar ik geef mezelf de tijd om mij aan te passen aan dat niveau. En wat ik zei, dat gaat steeds beter.”

Bij Nieuwleusen noemden ze je gekscherend de blanke Brobbey. Ben jij zo’n type spits?

“Bij Berkum hebben ze mij nog niet zo genoemd, ha, ha. Ik scoor vaak uit alle hoeken en standen en vooral als ik weinig tijd heb om na te denken. Wel is mijn rol nu anders. Ik sta hier centraal met twee snelle buitenspelers. Dat betekent dat ik veel meer als aanspeelpunt fungeer. Dus juist meer ballen moet vasthouden, kaatsen en dan doorbewegen. Bij Nieuwleusen was ik een van de twee spitsen, kwam ik vaker in de hoeken en moest ik meer zelf creëren.”

Tot slot, ben je bekend met de Salverda Topscorers Trofee?

“Nou eigenlijk niet nee.”

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.