
Bij PEC Zwolle Vrouwen hopen ze op betere tijden
· leestijd 1 minuut SportPEC ZWOLLE - Het antwoord op de vraag hoe hij afgelopen seizoen bij de PEC Zwolle Vrouwen kort kan omschrijven, laat even op zich wachten. En misschien vertelt juist die stilte wel het hele verhaal. “Mixed feelings”, aldus scheidend trainer Jim Brinkhof zaterdag na afloop van zijn laatste thuisduel als coach van de PEC Vrouwen.
(door Erik Riemens)
Dan speel je een derby tegen een ploeg die in theorie kampioen kan worden, met lekker voetbalweer, in het stadion en wat je dan niet wilt, is zo’n begin tegen FC Twente. Na iets meer dan 2 minuten was het 0-1 en na ruim 10 minuten 0-2. PEC Zwolle Vrouwen speelde daarna een kansloze wedstrijd, die uiteindelijk in 0-3 eindigde. Dat vond ook aanvalster Zoëy Zuidberg. “Het was een moeizame pot en we liepen al snel achter de feiten aan. Richting de rust en in de tweede helft hebben we het wel goed opgepakt. Zelf stond ik deze keer centraal. Dat had te maken met diepte en snelheid, om zo wat meer op de counter te spelen.”
Wat tegen
Het leidde uiteindelijk niet tot een Zwolse treffer en weer geen punten dus. Door de nederlaag blijft PEC Zwolle Vrouwen tiende en sluit het 17 mei het toch wel teleurstellende seizoen af met een uitduel tegen FC Utrecht. “Het is niet geworden wat we ervan hadden verwacht. Vorig seizoen viel het vaak onze kant op, nu valt het allemaal wat tegen. Ik denk dat ook wel leerzaam is”, aldus de 18-jaige aanvalster, die in de zomer waarschijnlijk actief is op het EK O19 in Hongarije.
Wat Brinkhof na de zomer gaat doen, is nog niet bekend. Wel dat na één seizoen al een eind komt aan de samenwerking als hoofdtrainer van de PEC Vrouwen.
Ei kwijt
“Van beide kanten is het niet zo bevallen zoals we hadden gehoopt. Je wilt door kunnen ontwikkelen, je ei kwijt kunnen en plezier hebben in wat je doet. Dat heb ik niet gehad en hoop ik ergens anders wel te vinden. Wat ik heel erg leuk vind, is bezig te zijn met talentontwikkeling en het opleiden van mensen”, schetst Brinkhof zijn mogelijke toekomstperspectief, al is er nog niets concreet. Terugkijken doet hij ook. Met trots, maar dus ook met mixed feelings.































