
Joey Platenkamp wil promotie met VSW nog wel meemaken
· leestijd 1 minuut SportAMATEURVOETBAL - Ook dit seizoen krijgt de Salverda Topscorers Trofee weer wekelijks aandacht in De Swollenaer, op de website en op Facebook. Natuurlijk, je hebt nog steeds de sluwe spitsen, de gehaaide goaltjesdieven en degenen die vaak een vinkje scoren, maar er is meer. Voetballers en -sters met een opmerkelijk verhaal of met een opvallende scoringsdrift komen ook aan bod. Deze week is de beurt aan Joey Platenkamp (28) van VSW.
(door Erik Riemens)
Zaterdag waren jullie met 0-2 HTC de baas. Hoe heb jij de derby beleefd?
“Ik vind een wedstrijd tegen HTC niet echt een derby. Eerlijk gezegd vond ik HTC voetballend beter, maar creëerden ze eigenlijk niks. Wij waren zaterdag echt niet goed, maar we hebben wel veel individuele kwaliteiten. Dat gaf denk ik de doorslag. Eigenlijk was het best wel een lelijke overwinning, maar die tellen ook.”
Het was de enige wedstrijd die zaterdag in jullie klasse werd gespeeld, toch alweer de achtste zege van het seizoen en wat steviger aan kop. De titel lonkt?
“We hebben de eerste periode gewonnen en staan nu bovenaan, al vind ik niet dat we in deze klasse nou met kop en schouders erboven uitsteken. Natuurlijk gaan we vol voor het kampioenschap. Het zou wel heel gek zijn om dat nu niet te zeggen. Ik denk ook wel dat het erin zit.”
Eind deze maand spelen jullie uit tegen concurrent Wilsum. Win je die, dan is het wel bekeken toch?
“Wij hebben in ieder geval iets goed te maken, want we leden onze enige nederlaag tegen ze met 0-1 en we kwamen erin die wedstrijd niet aan te pas. Het is ook een beetje een sobere ploeg, ze winnen vaak met kleine cijfers en geven niet veel weg. Zalk is ook nog wel een concurrent, maar die zijn nogal wisselvallig.”
Afgelopen zomer besloot je Zwolsche Boys in te ruilen voor VSW en weer terug te keren naar Windesheim. Wat was voor jou de reden?
“Het eerste jaar bij de Boys was leuk, het tweede jaar kon ik niet zo goed met de toenmalige trainer (Berry Mulder, ER), daardoor verloor ik ook een beetje het plezier. Ik kom uit Windesheim, maar ik wilde wel terug om ‘er beter van te worden’. We hebben nu een mooi team, de nieuwelingen doen het goed en het loopt tot nu toe gesmeerd. Als we promoveren wil ik dat zeker nog wel meemaken.”
Hoe is jouw seizoen tot nu toe, je staat al op negen treffers?
“Nou dat hadden er zeker vijf meer moeten zijn. Ze waren allemaal verschillend, met een overeenkomst: allemaal met de voet, want op koppen heb ik het niet zo. Ik vind van mezelf dat ik ieder seizoen in de dubbele cijfers moet eindigen. Dat moet wel lukken, maar die 39 doelpunten die ik ooit in één seizoen maakte, nee dat gaat ‘m niet meer worden, ha, ha.”































