
Bevrijding Zwolle gevierd met festival op Rodetorenplein
80 jaar vrijheidZWOLLE - Het Rodetorenplein in Zwolle was zaterdag het Plein van de Vrijheid. Er was een gratis te bezoeken festival dat het begin is van het bevrijdingsweekend. Zwolle is op 14 april 80 jaar geleden bevrijd. Het festival bood muziek, bijzondere ontmoetingen en activiteiten. Burgemeester Peter Snijders, Stadsdichter Gertrüd Reinink en DIFF Dance Centre openden de middag in aanwezigheid van een zoon Léo Majors zoon Daniel-Aimé.
Het festival bood een breed scala aan ervaringen. Bezoekers konden op de foto met historische voertuigen, een klimwand beklimmen en genieten van live muziek, waaronder optredens van Jeugdorkest De Jonge Vuurvogel en het B orkest en het koperkwintet van harmonieorkest De Bazuin. Ook traden de Meisjes van de Radio op en waren er doedelzakspelers.
Wie zich verder wilde verdiepen in de geschiedenis, kon in gesprek gaan met een veteraan of deelnemen aan een speciale korte oorlogswandeling onder leiding van een stadsgids. Ook was er een VR-experience, waarbij bezoekers via een VR-bril door het Achterhuis kunnen lopen. Jeremy Pollock, initiatiefnemer en director van een docufilm over Leo Major, stelde zijn film doorlopend beschikbaar voor het publiek. Creatievelingen konden bijdragen aan een gezamenlijk kunstwerk ‘80 jaar vrijheid’, begeleid door kunstenaar Jeroen van Doornik.

































