Afbeelding
Foto: Gerard Meijeringh

Programma en wegafsluitingen Sinterklaasintocht

Algemeen

ZWOLLE - De Sint en zijn pieten komen zaterdag 18 november met de stoomboot naar Zwolle. Om 13.30 uur start het programma en rond 14.00 uur komen ze aan op het Rodetorenplein. Daar worden ze verwelkomt door alle kinderen en burgemeester Peter Snijders. Na een groots ontvangst en (muzikale) activiteiten gaat Sinterklaas met zijn pieten in een parade door de binnenstad. Tot 16.15 uur zijn er activiteiten op het Rodetorenplein.

Parade
Na de ontvangst zal Sinterklaas rond 14.45 uur beginnen aan zijn parade door de binnenstad. De route is dit jaar anders dan vorige jaren. De parade begint én eindigt nu op het Rodetorenplein. De route gaat als volgt: Rodetorenplein - Buitenkant - Vispoortenplas - Thorbeckegracht - Diezerpoortenplas - Kerkstraat - Ter Pelkwijkstraat - Gasthuisplein - Oude Vismarkt - Grote Markt - Luttekestraat - Eekwal - Jufferenwal - Rodetorenplein.


Bijschrift - Foto: Aangeleverd

Programma

13:15 uur         Rodetorenplein: Start DJ

13:30 uur         Start Podiumprogramma met jetski & flyboarders show

14:00 uur         Aankomst Sinterklaas en ontvangst door de burgemeester

14:45 uur         Parade vertrek en start activiteitenprogramma Rodetorenplein

15:45 uur         Terugkomst Sinterklaas Rodetorenplein

16:15 uur         Einde feest Rodetorenplein

Wegafsluitingen

Door de parade zijn er tussen 12.00 en 17.00 uur meerdere straten tijdelijk afgesloten.

12.00 - 18.00 uur         Rodetorenplein - Buitenkant

12.00 - 17.00 uur         Dijkstraat (tankstation blijft bereikbaar) 

13.00 - 15.00 uur         Rodetorenbrug (alleen afgesloten voor fietsers)

14.30 - 16.00 uur         Thorbeckegracht

14.30 - 16.30 uur         Diezerpoortenbrug - Kerkstraat - Wilhelminasingel - Ter Pelkwijkstraat 

                                         - Gasthuisplein

15.30 - 16.30 uur:         Blijmarkt - Eekwal - Jufferenwal

15:30 - 16.30 uur:         Kamperpoortenbrug (parkeergarage Maagjesbolwerk bereikbaar)

Vaarroute

Met de boot vaart de Sint met zijn pieten via het Zwols IJsselkanaal en het Zwarte Water naar het Rodetorenplein. Tussen 13.00 en 14.00 uur zal het verkeer enige vertraging oplopen ter hoogte van de Holtenbroekerbrug en Hofvlietbrug.

Bevoorrading winkels

Voor de bevoorrading van winkels en horeca kan voor 12.00 uur en na 17.00 uur gebruikgemaakt worden van de Nieuwstraat.

Bussen

De buslijnen 2, 4, 10 en 13 rijden een aangepaste route via de halte Katwolderplein.

Parkeergarages

Parkeergarage Q-Park Centrum is ’s middags beperkt bereikbaar. Op het moment dat de optocht voorbij komt is in- en uitrijden niet mogelijk. Voor meer parkeermogelijkheden zie: www.zwolle.nl/parkeren.

Meer informatie

Meer informatie over het programma is te vinden op www.sinterklaaszwolle.nl.

Gerard Meijeringh

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Afbeelding
metropolis, laten we van zwolle een culturele metropool maken. Diezerpoort Ingezonden 19 uur geleden
Mitchell ten Hove en Barbara Lok
Vernieuwend theaterspektakel heeft muzikale elementen uit de Middeleeuwen én een rockopera Ridders & Juffers wordt groots, meeslepend en uniek Zakelijk nieuws lokaal gisteren
Afbeelding
Jonge man onderuit op vouwfiets en onder auto terecht 112 gisteren

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.