Afbeelding
Foto: aangeleverd

Lezing over Duitsland bij Fraterhuis Academie

Algemeen

ZWOLLE  - Journalist Margriet Brandsma is zaterdag 7 september van 11 tot 13 uur te gast bij de Fraterhuis Academie om te vertellen over Duitsland en het altijd terugkerende verleden. Zij laat zien dat de oude opvattingen over vrede en veiligheid onder druk staan.

79 jaar na het einde van de Tweede Wereldoorlog speelt het verleden nog altijd een grote rol in de politiek en de maatschappij van Duitsland. In de herfst zijn er in drie oostelijke deelstaten verkiezingen en de verwachting is dat de AfD (Alternative für Deutschland) de grootste partij wordt. Maar er zijn meer vraagstukken waar de Duitse politiek een antwoord op moet vinden. Sinds de Russische inval in Oekraïne in februari 2022 is er veel veranderd op het gebied van vrede en veiligheid. Ook de oorlog in Gaza zet verhoudingen op scherp en er wordt van de regering een antwoord verwacht.

Margriet Brandsma
Margriet Brandsma is vaker spreker geweest tijdens de Fraterhuis Academie. Zo sprak zij eerder over de beeldvorming over Duitsland en in hoeverre die overeenkomt met de werkelijkheid. Daarnaast vertelde ze over de rijke filmgeschiedenis van het land.

Prijzen
Vrienden van het Fraterhuis betalen €10, de reguliere entreeprijs bedraagt €16. De prijzen zijn inclusief collegetoebehoren. Kaarten zijn online te koop of aan de kassabalie van het Fraterhuis.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.