
Fraterhuis Academie over Maghreb, de smeltkroes van Afrika
AlgemeenZWOLLE – In filmtheater Fraterhuis wordt zaterdag 16 november van 11.00 tot 13.00 uur weer een Fraterhuis Academie gehouden. Gast is Jielis van Baalen die vertelt over de Maghreb, de smeltkroes van Afrika.
De zogeheten Maghreb landen kwamen na de Tweede Wereldoorlog los van de koloniale machten en dat ging niet zonder slag of stoot. Van Baalen geeft tijdens de lezing een overzicht van de belangrijke historische gebeurtenissen die de regio en de bewoners hebben beïnvloed. Van de overheersing van de oude Egyptenaren tot de kolonisatie van Europese landen. Tijdens de Academie laat Van Baalen beelden zien van films als ‘Casablanca’, ‘Hommes et de Dieux’ en ‘Loin de Hommes’ en uit historische documentaires.
Jielis van Baalen woonde en werkte van de zomer van 2009 tot december 2012 als freelance-journalist in de Egyptische hoofdstad Cairo, onder andere als correspondent voor het Reformatorisch Dagblad. Daarnaast was hij als gastdocent aan de Cairo University verbonden. Hij geeft regelmatig lezingen over het Midden-Oosten en Egypte en was al vaker te gast bij de Fraterhuis Academie.
Vrienden van het Fraterhuis betalen 10, euro. De reguliere entreeprijs bedraagt 16 euro. De prijzen zijn inclusief collegetoebehoren. Kaarten zijn online te koop of aan de kassabalie van het Fraterhuis.





























