Afbeelding
Foto: .

Zwolle viert eerste duurzame stappen van VvE’s met isolatieprojecten

Algemeen

ZWOLLE – Dankzij een gemeentelijke subsidieregeling starten de eerste Verenigingen van Eigenaren in Zwolle met isolatiemaatregelen. De verduurzaming wordt op vrijdag 5 september feestelijk gemarkeerd met een bezoek aan drie deelnemende complexen.

Verenigingen van Eigenaren in heel Nederland worstelen met verduurzaming. Gemeenschappelijke besluitvorming, financiering en technische keuzes maken het proces complex. In Zwolle komen nu de eerste projecten van de grond. De gemeente ondersteunt deze met een subsidieregeling voor woningisolatie, speciaal gericht op VvE’s.

Het verduurzamen van complete wooncomplexen is volgens de gemeente essentieel voor de energietransitie. Isolatiemaatregelen aan daken en gevels leveren pas echt energiewinst op wanneer een gebouw als geheel wordt aangepakt. De Zwolse regeling moet bewoners stimuleren gezamenlijk de stap te zetten, ook in grotere of gemengde complexen.

De officiële aftrap van de werkzaamheden vindt plaats op vrijdag 5 september van 11.00 tot 12.00 uur in Wijkcentrum Holtenbroek aan de Bachlaan 20. Vanaf 10.45 uur is er inloop. Tijdens het programma spreken vertegenwoordigers van de gemeente Zwolle, de Rijksdienst voor Ondernemend Nederland en het energieloket VvEco. Daarna volgt een bezoek aan drie samenwerkende VvE’s aan de Beethovenlaan, waar bezoekers de werkzaamheden op het dak kunnen bekijken en in gesprek kunnen gaan met betrokkenen.

John van Weeghel

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.