
Hoe staan de Zwolse amateurvoetbalclubs er nu exact voor?
· leestijd 3 minuten SportAMATEURVOETBAL - Het is mei en dat betekent dat de voetbalcompetitie zijn ontknoping langzamerhand nadert. Kan de kampioensvlag in top, is het rustig uitvoetballen geblazen of is het een en al droefenis met een aanstaande degradatie? Een actueel overzicht hoe de Zwolse amateurclubs er in de slotfase voor staan.
(door Erik Riemens)
Berkum kan zaterdag 9 mei thuis tegen het Bussemse BFC officieel kampioen worden in de eerste klasse. Daarmee keert de club na een seizoen weer terug in de vierde divisie. De ploeg van trainer Martijn de Vogel heeft negen punten voorsprong, is virtueel dus al kampioen, want het speelt nog drie duels: BFC en Rohda’46 thuis en de onbelangrijke topper tegen nummer twee, op 23 mei uit tegen CSV Apeldoorn
Mirakel
In de klasse met CSV’28, SVI en WVF zijn de belangen uiteenlopend. In die tweede klasse H zitten dertien ploegen, dat betekent dat er twee periodetitels te vergeven zijn, de derde periode is op basis van de ranglijst. Kampioen FC Zutphen won beide titels. De eerste gaat naar de huidige nummer twee ATC’65, de tweede periodetitel gaat in dit geval naar de nummer twee in de tweede periodestand, de derde titel is voor de ploeg die zonder periodetitel het hoogst op de algemene ranglijst staat en dat is nu nummer vier CSV’28. De ploeg van John Beijen heeft 34 punten uit 21 duels, eventuele promotie zou een mirakel zijn, want dan zou CSV’28 in drie jaar drie keer achter elkaar omhoog gaan. CSV’28 speelt nog uit tegen staartploeg Dieren, maar ook tegen de nummers twee ATC’65 (uit) en drie Hellendoorn (thuis).
SVI is ook nog kansrijk, want de ploeg uit Zuid heeft ook 34 punten, maar dan uit 22 duels. SVI is 16 mei vrij en sluit op 23 mei de reguliere competitie af met een thuisduel tegen ATC’65. Zaterdag 9 mei is het SVI-WVF.
Seconden
WVF heeft na een vrije val inmiddels de nodige zorgen als nummer tien. In die klasse is Hulzense Boys als nummer dertien al gezien, maar WVF moet zorgen dat het de nacompetitie ontloopt. Het heeft nog wel een marge van drie punten op nummer elf Oranje Nassau, ook de tegenstander op de allerlaatste speeldag. Daarvoor speelt WVF dus nog tegen SVI en op 16 mei thuis tegen datzelfde Hulzense Boys en dan moet het op dinsdag 12 mei ook nog voor 42 seconden (!) naar Hengelo om het duel tegen ATC’65 uit te spelen bij een 3-3 stand. En dat allemaal omdat scheidsrechter Fijke Hoogendijk verzuimde topschutter Jesse Winkelaar van het veld te sturen na twee keer een gele kaart, terwijl ze de beide kaarten wel vermeldde op het wedstrijdformulier.
In de derde klasse is Be Quick’28 na een matige periode en het naderen van de degradatiestreep ineens kansrijk om de derde periodetitel binnen te halen. Omdat kampioen IJVV alle drie periodetitels in de wacht gaat slepen, wordt de buit verdeeld tussen de ploegen die onder de ongenaakbare kampioen eindigen. Zuidwolde (de nummer twee) en De Weide (nummer drie) hebben zo al een nacompetitieplekje bemachtigd. Be Quick’28 staat vierde en speelt nog uit tegen Bergentheim en Hoogeveen en nog thuis tegen concurrent MSC op 16 mei.
Niet aanlokkelijk
Dieze West is middenmoter en kan het seizoen in alle rust uitspelen of het moet de komende drie wedstrijden winnen en de concurrentie moet veel verliezen. Dat geldt niet voor Zwolsche Boys. Officieel is het nog niet, maar rechtstreekse degradatie is dichtbij. Wel kruipen de De Boys bij winst zaterdag tegen de nummer voorlaatst FC Ommen dichterbij. Dan is het verschil nog maar drie punten. Het restant programma is niet aanlokkelijk: De Boys treffen met IJVV en Zuidwolde de nummers één en twee.
In de vierde klasse is ZAC de trotse bezitter van een periodetitel en doet het dus mee aan de nacompetitie. FC Ulu Spor heeft na de vijf punten aftrek en de wisselende resultaten van de laatste tijd geen zicht meer op een prijs. In de vierde klasse zondag beleeft SV Zwolle een vreselijk seizoen. De ploeg van Joris Blom sprokkelde maar vier punten bij elkaar, maar kan doordat Turkse Kracht uit de competitie werd gehaald, niet rechtstreeks degraderen. Het gaat nu de nacompetitie in.
En dan de vijfde klasse. Daar kan zaterdag de vlag in top. VSW kan met een voorsprong van vier punten op SV Zalk, de titel behalen door in Windesheim Sportclub Daarle te verslaan. Er zijn nog twee duels te gaan. HTC staat derde en neemt in dat geval de periodetitel over van VSW. De Tuinders hebben nog een uitduel tegen Lemele en een thuiswedstrijd tegen SV Zalk op de rol staan. Tot slot Wijthmen, dat hield op een gegeven moment Reaal Dronten onder zich, maar die ploeg trok zich terug, waardoor Wijthmen laatste staat en vermoedelijk ook wel blijft.
Erik Riemens































