Expositie ‘Coming of Age’ van het kunstproject Van Groen Tot Grijs brengt generaties samen in beeldende kunst

· leestijd 1 minuut Lezersnieuws Ingezonden

Expositie ‘Coming of Age’ brengt generaties samen in beeldende kunst

ZWOLLE – Op zaterdag 27 en zondag 28 juni is in Kunsthuis Het Langhuis in Zwolle de groepsexpositie ‘Coming of Age’ te zien. Twintig kunstenaars van twee generaties – jongeren van 12 tot en met 15 jaar, de ‘Groenen’, en senioren van 65 jaar en ouder, de ‘Grijzen’ – tonen gezamenlijk hun beeldend werk.

De expositie is het resultaat van een intensief traject waarin de deelnemers sinds februari twaalf keer samenkwamen op de Lassus Campus. Onder begeleiding van Marit Otto en Gina Draaisma verdiepten zij zich in verschillende kunststijlen en werkten zij aan opdrachten rond het thema ‘Eigen stem’.

De tentoonstelling laat zien wat verschillende generaties bezighoudt. Wat is urgent voor een tiener, en wat voor iemand op latere leeftijd? Waar liggen de verschillen, en juist de overeenkomsten? In de gepresenteerde werken geven de kunstenaars hun persoonlijke antwoord op deze vragen.

De expositie toont voornamelijk tweedimensionaal werk, met hier en daar een ruimtelijke uitzondering. De boodschap van de werken loopt uiteen: van kritische en directe statements tot ontroerende en poëtische verbeeldingen. Thema’s variëren van de verwoesting van de natuur en oorlog tot alledaagse onderwerpen als muziek, schoolstress en huisdieren.

Opvallend is dat er, ondanks de leeftijdsverschillen, meer overeenkomsten blijken te zijn dan vooraf verwacht. De expositie laat zien dat iedereen, ongeacht leeftijd, een eigen en waardevolle stem heeft.

“Met dit project hebben we zichtbaar gemaakt wat mensen raakt en bezighoudt. Wat je ziet, is onze stem”, aldus de organisatie.

De officiële opening vindt plaats op zaterdag 27 juni om 15.00 uur in Het Langhuis. Belangstellenden zijn van harte welkom.

Deelnemende kunstenaars
Aliya, Gerda, Aart, Brandaan, Jenny, Petra, Emily R., Willemijn, Margreeth, Hugo, Marijke, Mila, Hans, Nour, Emily D., Nanny, Henk, Josephine, Chris en Hanne.

Praktische informatie
Locatie: Kunsthuis Het Langhuis, Zwolle
Data: zaterdag 27 en zondag 28 juni 2026
Tijd: 14.00 tot 17.00 uur
Opening: zaterdag 27 juni om 15.00 uur

Het project is mede mogelijk gemaakt door Lassus Campus, Fonds Amateurkunst Zwolle en Fonds Sluyterman van Loo.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Links Jeanet Nijhof en rechts Martien van 't Hul.
PVV en BBB betwisten noodzaak 500-meterzone rond De Wieden Algemeen 18 okt, 19:01
Laacher See
Lezing Vulkanische hotspot de Eifel Op vrijdagavond 23 oktober spreekt Erwin Kaspers van 19.30 tot 22.00 uur voor de Geologische Vereniging Zwolle e.o. over de Eifel als vulkanische hotspot. De lezing vindt plaats in de vergaderunit bij de Nooterhof op de Goertjesweg 3 in Zwolle. Voorafgaand aan de lezing is er vanaf 18.30 uur een stenenspreekuur, waar u met uw vondsten en vragen terecht kunt. Algemeen Ingezonden 18 okt, 18:54
Dylan Mbayo stoomt op tegen Go Ahead Eagles.
PEC Zwolle laat zien wat het al die tijd al kon: 4-1 zege in IJsselderby tegen Go Ahead Eagles Sport 18 okt, 17:19