
Het Peperbustoernooi slaat zich er weer doorheen
· leestijd 1 minuut SportBADMINTON - Zaterdag was het zover. In de gelijknamige hal organiseerde de Zwolse Badminton Club (ZBC) het jaarlijkse grote Peperbustoernooi. Met in totaal 122 deelnemers en tien speelvelden, werden er de hele dag in totaal 160 partijen gespeeld, waarbij voor elk punt werd gestreden en er regelmatig een shuttle sneuvelde.
Voor een aantal deelnemers begon de toernooidag echt op tijd, want na een kort welkomstwoord van de organisatie startten sommige badmintonners al om 9 uur met hun wedstrijden. ZBC spelers konden zich inschrijven voor maximaal twee onderdelen in de categorieën 2, 5 en 8.
Categorie 2 wil zeggen spelers uit de 1e divisie of lager. Categorie 5 zijn badmintonners uit de 4e divisie of lager en categorie 8 houdt in spelers uit de 7e divisie of lager.
De toernooicommissie die bestond uit Jeffrey Chen, Oleg Gouriev en Michel ten Voorde keek terug op een geslaagde, maar bovenal sportieve toernooidag, waarbij er prijzen waren voor de nummers een en twee in iedere categorie bij de mannen en vrouwen. “We hopen dat het Peperbustoernooi volgend jaar nog succesvoller gaat worden.”
Springlevend
Het grote en succesvolle toernooi past prima in het plaatje van ZBC, dat in 2024 70 jaar bestaat en springlevend is. De vereniging telt 180 leden waarvan 70 jeugdleden, 5 senioren teams en 8 jeugdteams. Het eerste team speelt vierde divisie en dat is het hoogste niveau in Zwolle en omstreken. Afgelopen seizoen was een succesjaar voor de jeugd. Het tweede en vierde jeugdteam werden kampioen en namen deel aan het NK.
ZBC is iedere week volop actief en speelt op twee locaties in Zwolle. Dat is op de maandag, woensdag, donderdag en vrijdag in de ZBC-hal aan de Ossenkamp en in het Bewegingshuis in winkelcentrum Stadshagen. “Verder werken we samen met Sport Service Zwolle aan het schoolbadmintontoernooi van Zwolle, waar we kinderen laten kennismaken met badminton, onder meer met clinics op basisscholen”, voegt algemeen bestuurslid bij de club en lid van de jeugdcommissie Ton Raijmakers nog toe.






























