
Jubilerend ZAC zegt het met voetbalplaatjes
· leestijd 1 minuut SportAMATEURVOETBAL - Voetbalvereniging ZAC en Albert Heijn Mulder hebben samen het ZAC voetbalplaatjesboek uitgebracht. Dit ter gelegenheid van het 130-jarig bestaan van de club. Zaterdag werd het album feestelijk gepresenteerd.
Voor deze jubileumeditie zijn in september bijna 800 leden op de foto gegaan. Alle teams en spelers komen aan bod in dit bijna 100 pagina’s dikke jubileumnummer. ZAC voorzitter Denis Holterman en supermarkteigenaar André Mulder overhandigden zaterdagmiddag de eerste exemplaren aan de vier spelers die op de voorkant van het album staan.
Tijdsbeeld
Naast spelers en teams staan er in het album ook achtergrondverhalen over de rijke clubhistorie en interviews met enkele clubcoryfeeën. Zo vertelt ‘Tante Kippe’ hoe zij een lokale beroemdheid werd door de Musivue-voorstellingen tijdens de afgelopen jubilea en blikken oud-trainers ‘Opa’ Herman Kraijer en Jan Verheijen terug op hun trainersjaren.
Holterman: “Het boek geeft een prachtig tijdsbeeld met een doorsnede van de hele club. Van mini’s tot Olde ZAC’en. Dat sluit naadloos aan bij onze missie ‘Iedereen doet mee’. Het is een mooi aandenken aan het jubileum. Echt een boek om te bewaren en ook jaren later weer met plezier door te bladeren.”
Bijbaan
Het is de tweede keer dat ZAC en sponsor Albert Heijn Mulder samen een voetbalplaatjesboek uitbrengen. De eerste editie in 2016 was een groot succes, zowel bij de jeugd als bij de senioren.
Mulder is met zijn supermarkt al meer dan 25 jaar als sponsor verbonden aan ZAC. “Toen ZAC met de wens kwam voor een tweede voetbalplaatjesboek waren we snel enthousiast. Sinds ik zelf in de jeugd van ZAC heb gespeeld en mijn vader sponsor werd, zijn we betrokken bij de club. Die binding zie ik ook op de werkvloer, want veel jeugdspelers van ZAC hebben een bijbaan in onze supermarkt. Daarom is het extra leuk om een steentje te kunnen bijdragen aan het 130-jarige jubileum”, aldus Michel Mulder.
Plaatjes sparen
De voetbalplaatjes van de ZAC’ers kunnen sinds deze week gespaard worden bij Albert Heijn Mulder aan de Forelkolk in Zwolle Zuid. Elke tien euro aan boodschappen is goed voor een zakje met zes voetbalplaatjes. Het voetbalplaatjesboek is ook bij deze Albert Heijn vestiging verkrijgbaar. De spaaractie loopt tot en met zondag 3 maart.

























