Voorzitter Wouter Pol:
Voorzitter Wouter Pol: "We hebben de laatste tijd de focus gelegd op verdere professionalisering en uitstraling." (Foto: Pedro Sluiter)

Triathlon Zwolle is nog steeds succesnummer in drievoud

· leestijd 1 minuut Sport Insta-Zwolle

TRIATHLON - Zaterdag 20 september is het weer zover. Zwemmen, fietsen op de dijk langs het Zwartewater en hardlopen om de Milligerplas geblazen. Oftewel volop sportieve uitdagingen in en rondom Stadshagen tijdens de veertiende editie van Triathlon Zwolle.

(door Harry Bouwhuis)

Al maanden zijn de inschrijvingen volgeboekt, wat de stijgende populariteit van het evenement verklaart: 400 deelnemers op de kwart triathlon, 300 op de achtste en 100 teams voor de estafette. Dit alles tot genoegen van het bestuur, actief sinds maart 2024 en bestaand uit secretaris Anneke Reuvers, penningmeester Edward van Dootingh en voorzitter Wouter Pol. Laatstgenoemde kijkt vooruit uit naar zaterdag. 

Aantrekkingskracht

“Dat we zo snel op zoveel deelnemers zaten zegt genoeg over de aantrekkingskracht van dit evenement. We zaten in juni al vol, de jaren daarvoor pas in juli of augustus.”
Toen Pol (38) in 2016 vanuit Wijhe naar Zwolle verhuisde, meldde hij zich aan bij TV Triade. ”Bij de triathlon heb ik mij gericht op de kortere afstanden met voor mij het hardlopen als beste onderdeel. Ik ben een groot voorstander van vrijwilligerswerk bij een club. Iets terug doen voor de maatschappij hoort er toch gewoon bij? Ik heb mij daarom in 2019 aangesloten bij de organisatie van Triathlon Zwolle. Eerst als vrijwilliger van het zogeheten parcoursteam en sinds vorig jaar dus als voorzitter van het bestuur.”
“We hebben de laatste tijd de focus gelegd op verdere professionalisering en uitstraling. Zorgen dat vrijwilligers herkenbaar zijn aan hun kleding in onze huisstijl. En dat geldt ook voor de aankleding van het totale evenement. We merken dat die uniformiteit gewaardeerd wordt bij de deelnemers.”

Goede verstandhouding

Het succes is binnen het bestuur(nog) geen aanleiding geweest om een hele thriathlon te organiseren zoals bijvoorbeeld in Almere. “We hebben het onderwerp wel eens besproken. Maar er komt ontzettend veel bij kijken. Het parcours van een hele triathlon is veel langer. We hechten veel waarde aan een goede verstandhouding met de bewoners rondom de diverse routes. Neem Mastenbroek, waar veel omwonenden een agrarisch bedrijf uitoefenen. Voor hen betekent een evenement als dit altijd een bepaalde mate van hinder. Dankzij goede communicatie, afstemming en bereidwillige medewerking lukt het ons dit met elkaar mogelijk te maken. Dat willen we graag zo houden.”
Pol weet met zijn achtergrond als triatleet dat een goede voorbereiding voor de deelnemers essentieel is. “Met een goede basisconditie kun je een achtste triathlon misschien tot een goed einde brengen, maar op de kwart komt er echt wel meer bij kijken. Dan ontkom je niet aan goede en doelgerichte trainingen vooraf.”

Handen in de zakken

Pol verheugt zich op komende zaterdag.” We hebben een geweldig vrijwilligersbestand van zo’n 110 personen. Als het goed is kan ik met de handen in de zakken alles heerlijk volgen, ha, ha. Nee, natuurlijk niet, want er zijn altijd wel ‘handjes’ nodig. Het draaiboek staat als een huis waarbij ik zeker de goede verstandhouding met Grand Café Milligers wil benoemen. Een betrouwbare partner die het centrale punt is van het hele gebeuren met de wisselpunten voor de deur.”

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.