
Nu moet PEC Zwolle alleen nog punten pakken
· leestijd 3 minuten SportPEC ZWOLLE – PEC Zwolle wil zich graag meten aan Sparta, zei trainer Henry van der Vegt voorafgaand aan het vrijdagavondduel. Beide ploegen gingen met drie verzamelde punten de strijd aan, maakten er een onderhoudende wedstrijd van en hielden elkaar uiteindelijk in evenwicht: 2-2. “Ik kan me best voorstellen dat de neutrale toeschouwer het wel leuk vond”, schetste doelpuntenmaker Koen Kostons.
(door Erik Riemens)
”Doordat het een hele open wedstrijd was, was het ook zwaar om te spelen. We hebben aanvallende stappen gezet, alleen - ondanks mijn doelpunt - ben ik wel kritisch op mezelf. Ik ben zelf te weinig in scoringspositie gekomen en had te weinig schoten op hun doel. En misschien moeten we ook kritisch zijn, omdat we er juist zo’n open wedstrijd van hebben gemaakt. Want het zag er qua druk zetten niet altijd even goed uit. Dat moeten we met zijn allen oplossen.”
Frivole spel
Dat is iets om in de aanloop naar het thuisduel volgende week zondag tegen Feyenoord aan te werken. Eerst terug naar vrijdagavond tegen een andere Rotterdamse ploeg, Sparta. PEC Zwolle had in de basiself een wijziging doorgevoerd. Elias Sörensen moest zijn plek afstaan aan Ibrahim Cissoko.
En de linkerflankspeler liet zich meteen gelden. Met zijn frivole spel, met soms onnavolgbare passeeracties en met indraaiende schietpogingen op het Sparta doel. In de 21e minuut scoorde hij door vanaf de rechterkant, na goed voorbereidend werk van die andere buitenspeler Dylan Mbayo, door met links in de verre hoek raak te schieten: 0-1.
Weer uit een corner
De welkome en ook wel terechte voorsprong werd al snel teniet gedaan. En dat was zonde, want PEC speelde fris, met de drang naar voren, maar kreeg andermaal een doelpunt tegen vanuit een hoekschop. Weer een hoekschop en weer was het Milan Zonneveld. Ja weer, want uit een eerdere corner had de spits ook al raak gekopt, maar dat doelpunt kende geen genade in de scheidsrechtersogen van Stan Teuben.
In minuut 23 knikte Zonneveld dus wel raak en kon PEC weer opnieuw beginnen met aanvallen, met tweede ballen winnen en vooral met het via de flanken trachten door te komen.
Ook in het verdere verloop van de eerste helft vloog het spel heen en weer. Beide teams richtten de blik voorwaarts en wilden aanvallen. De beste mogelijkheid om op voorsprong te komen was er voor Spartaan Casper Terho, maar zijn schot belandde op de paal. En zo werd er gerust met een 1-1 stand.
Hemeltergend
Datzelfde ritueel hertaalde Mabyo binnen vijf minuten na rust. Hij kegelde de bal kiezelhard op de kruising, na een snelle voortzetting van Jasper Schendelaar, die Kostos in stelling bracht. Even later verscheen Marvin Young ineens voor diezelfde Schendelaar, maar hij miste. En zo ging het over-en-weer aanvalsspel aan beide zijden in de tweede helft gewoon door. Martes zag na een uur spelen een inzet van de lijn worden gehaald , maar even later was de bal al weer in de zestienmeter van Sparta.
Terho had vervolgens toch wel in alles de uitgelezen kans om de thuisploeg op 2-1 te zette, hemeltergend vrij kon hij inschieten, maar zijn poging belandde naast de paal. PEC kwam er weliswaar nog wel uit, maar was halverwege de tweede helft zeker niet meer zo dreigend als eerder in het duel.
Ody Velanas had Thijs Oosting – die wederom onopvallend speelde – inmiddels afgelost. Het was nu zaak dat PEC wat meer onder die Rotterdamse druk uit zou komen te voetballen. De remedie: iets meer balbezit houden en kijken of via de creatieve inspeelpass de buitenspelers nog beter voor gevaar konden zorgen.
Eerste balcontact
Een andere wissel zette de wedstrijd en wellicht ook zijn eigen wereld voor even op zijn kop. Wonderkind Isaac Babadi scoorde met zijn eerste balcontact na een hele bedroevende pass van Ryan Thomas op Simon Graves. Zonneveld stelde Babadi in staat te scoren en heel Sparta vierde feest.
Het was direct het sein voor een dubbel wissel aan Zwolse zijde. Cissoko en Sherel Floranus gingen naar de kant, Damian van der Haar en Sydney van Hooijdonk waren hun vervangers. Kostons ging in de rug van concurrent Van Hooijdonk spelen, Velanas ging naar links.
“Concurrentie hoort erbij. Ik was op papier de enige spits. Het seizoen is lang, er kan van alles gebeuren, je hebt elkaar gewoon nodig. Je kunt het als voordeel zien. Door jezelf te pushen en elkaar te pushen. En het is niet alleen concurrentie he, maar ook aanvulling. We hebben vandaag al laten zien dat we samen kunnen spelen”, legde doelpuntenmaker Kostons uit. Hij maakte tien minuten voor het einde de gelijkmaker met een fraaie kopbal in de lange hoek.
Haat aan
Na de 2-2 bleef het een open duel met veel spel in de zestien meter en in het doelgebied. Sörensen kwam er nog in en loste Sommer af, die net als Floranus geel had en waarmee Van der Vegt geen risico wilde nemen.
Hoewel de aanvalsgolven er nog waren en de wedstrijd dus niet echt in rustig vaarwater belandde, werd er niet meer gescoord: 2-2.
PEC deed op het Kasteel veel goed, het spel de laatste weken is aantrekkelijk te noemen, nu alleen de punten nog. Kostons: “Ik heb eerder gezegd dat ik haat aan heb aan een gelijkspel, maar hier mogen we uiteindelijk toch tevreden mee zijn.”































