
Buurtbewoners eisen intrekking vergunningen voor dakopbouwen in Assendorp
· leestijd 1 minuut AlgemeenDEN HAAG - De vergunningen voor dakopbouwen van twee woningen aan de Deventerstraatweg in Assendorp moeten worden ingetrokken. Volgens wijkbewoners vormen ze een ernstige aantasting van het straatbeeld. Een wildgroei aan ongewenste dakopbouwen dreigt en dat moet worden voorkomen, vinden hun woordvoerders. Hun zaak werd vandaag behandeld bij de Raad van State.
De gemeente voelt niets voor intrekking van de vergunningen en zegt dat het ook niet kan. De bouwplannen passen namelijk binnen de regels van het geldende bestemmingsplan. In dat geval móet de vergunning zelfs worden verleend. Bij één van de twee adressen is de opbouw al gerealiseerd en bewoond.
De woordvoerder van de wijkbewoners eiste bij de Raad niet alleen intrekking van de vergunningen. Het geldende bestemmingsplan én een voorgaand bestemmingsplan moeten ook ongeldig worden verklaard voor zover ze een te hoge goothoogte bij de woningen mogelijk maken. Want de goothoogte die een fors aantal woningen in Oud-Assendorp nu mag hebben, zou bij het vaststellen van de bestemmingsplannen niet duidelijk zijn gemaakt.
“De inhoud van die plannen is versluierd”, zegt de woordvoerder. Voor minstens vijfhonderd woningen in de wijk is volgens hem toestemming voor een dakopbouw gegeven zonder dat daarover in de gemeenteraad is gediscussieerd. “Een plan met zoveel gevolgen had de gemeente toen bespreekbaar moeten maken”, aldus de woordvoerder.
De Raad van State kan een definitief goedgekeurd bestemmingsplan in bijzondere gevallen achteraf toch ongeldig verklaren. Maar dan moet er wel wat aan de hand zijn. “Het moet dan gaan om een plan dat evident in strijd is met hogere regelgeving”, zegt een van de rechters van de Raad. “En ik heb de indruk dat de gemeenteraad er toen met open ogen naar heeft gekeken. “In de plannen was dit toch goed zichtbaar.” Of de plannen zijn vastgesteld in strijd met hogere regels, bleek tijdens de zitting bij de Raad evenmin.
“Vervelend dat de mensen er zo naar terugkijken”, reageerde de woordvoerder van de gemeente. “Maar er is voldaan aan de procedures. Het is wat het is.”
Belangenverstrengeling durfde de woordvoerder van de wijkbewoners het niet te noemen. Maar hij zette wel grote vraagtekens bij het welstandsadvies van Oversticht, dat de dakopbouwen bij de twee woningen ondersteunt. Volgens de woordvoerder is één van de twee panden in eigendom van Eddy Bilder, de huidige burgemeester van Zwartewaterland. Hij was op het moment van het welstandsadvies ook verbonden aan Oversticht.
De Raad doet over zes weken uitspraak.






























