
Schutsluizen Vechterweerd en Vilsteren weer open voor recreatievaart
AlgemeenZWOLLE - De sluiswachters van Waterschap Drents Overijsselse Delta zijn vanaf donderdag 17 april weer aanwezig bij de schutsluizen Vechterweerd en Vilsteren in de Overijsselse Vecht. Daarmee gaat het zogeheten ‘schutseizoen’ van start.
Dagelijks worden in het voorseizoen tussen 8.00 en 12.00 uur en 13.00 en 17.00 uur bij beide schutsluizen boten geschut om het hoogteverschil in waterstand te overbruggen. Recreatievaarders dienen uiterlijk 20 minuten voor sluitingstijd bij de schutsluis aanwezig te zijn.
In het hoofdseizoen (1 juni tot en met 1 september) is dit van 8.30 tot 12.00 uur en van 13.00 tot 18.30 uur. Voor het naseizoen (1 september tot en met 1 oktober) is dit van 8.00 tot 12.00 uur en 13.00 tot 17.00 uur.
Waterschap Drents Overijsselse Delta (WDODelta) is verantwoordelijk voor het waterpeil en het vaarwegbeheer op de Overijsselse Vecht vanaf Ommen tot de monding in het Zwarte Water bij Zwolle. Vanaf Ommen tot aan de Duitse grens gaat waterschap Vechtstromen hierover
De bedieningstijden van de schutsluizen Vechterweerd en Vilsteren staan ook op de website van het waterschap.




























