
Oorlogsexpositie in Hattem
AlgemeenHATTEM - De expositie ‘Hattem in staat van oorlog 1939-1945’ in het Voerman Stadsmuseum Hattem nadert de einddatum. Tot en met zondag 29 juni 2025 is er nog gelegenheid om deze tentoonstelling over de oorlogsjaren en de bevrijding van Hattem te komen bekijken.
De oorlogsexpositie biedt vele verhalen, bijzondere attributen, foto’s en documenten. En vertelt verhalen van mensen, die dankzij deze foto’s, documenten en voorwerpen weer in herinnering worden gebracht. Nu is het in 2025 precies tachtig jaar geleden dat Hattem werd bevrijd en deze tentoonstelling laat het publiek nog eens nadenken over wat het betekent om nu in vrijheid te leven. Dat besef maakt een bezoek aan ‘Hattem in staat van oorlog 1939-1945’ extra de moeite waard.
Vanaf maandag 30 juni gaat het museum de twee zalen, waarin nu de oorlogsexpositie is ondergebracht, opnieuw inrichten. In een zaal keren de werken van Jo Koster terug, die eerder een stapje opzij moesten doen om voor de oorlogstentoonstelling ruimte te maken. Dit geldt ook voor de andere museumzaal, die straks opnieuw als ‘Zicht op Hattem-zaal’ wordt ingericht. Een zaal met kunstwerken en historische objecten die betrekking hebben op Hattem en op de geschiedenis van deze stad. Na het voltooien van de herinrichting hebben beide zalen hun oorspronkelijke invulling dan teruggekregen.


























