
Onderzoek het leven onder water langs de IJssel
AlgemeenZALK - Hoe dragen natuurvriendelijke oevers bij aan schoon water en meer biodiversiteit? Dat is het onderwerp van een excursie op 11 september bij het Zalkerbos.
Onder begeleiding van Tim Bénard gaan deelnemers zelf op zoek naar kleine waterdieren die leven langs de oever van de IJssel. Door deze dieren te vangen en te bekijken krijgen zij inzicht in de kwaliteit van het water en de ontwikkeling van de natuur.
De excursie laat zien waarom steeds meer oevers langs de IJssel een natuurlijke inrichting krijgen en welke effecten dat heeft op planten en dieren in en rond de rivier.
De excursie duurt van 14.00 tot 16.00 uur. Vertrekpunt is de kleine parkeerplaats aan het einde van het Veerpad, bij het veer in Zalk.
Deelname is gratis. Er is plaats voor maximaal vijftien deelnemers. Aanmelden kan via natuurenmilieuoverijssel.nl/nieuws/excursies-ijsseluiterwaarden-2026.































