Feest in zwembad De Vrolijkheid. De Swol 1894 waterpoloërs zijn kampioen.
Feest in zwembad De Vrolijkheid. De Swol 1894 waterpoloërs zijn kampioen. (Foto: Pedro Sluiter)

Glorieus kampioenschap waterpoloërs Swol 1894

· leestijd 1 minuut Sport

WATERPOLO - “Met alle respect, maar in de eerste divisie hadden we niets meer te bewijzen. We waren het hele seizoen dominant. Het is nu echt tijd voor de volgende stap en dat is de eredivisie”, blikt captain Merlijn Boom van Swol 1894 terug op het behalen van de titel. Daardoor komen de Zwolse waterpoloërs komende jaargang voor het eerst uit op het allerhoogste nationale niveau.

(door Erik Riemens)

In een bomvol bad De Vrolijkheid zegevierde Swol zaterdag nipt met 12-11 over BZ&PC. “Misschien waren het toch wat de zenuwen, aan de andere kant BZ&PC is een oud-eredivisieploeg en heeft een goed team. Bovendien konden zij vrijuit spelen. Het paste ook wel in het plaatje dat we het pas op het einde wisten te beslissen. Echt een mooi script. Het was niet goed, maar goed genoeg”, aldus Boom met een lach. “We hebben het al even gevierd, maar dat doen we na de competitie nog wel een keer en hopelijk wordt er nog wat geregeld.”

De suprematie van Swol in de eerste divisie kreeg vorig seizoen al gestalte. Promotie was een optie, maar om organisatorische redenen zagen de Zwolse waterpoloërs daar toen vanaf. Deze jaargang speelde Swol eenmaal gelijk en verloor het ook een keer. Voor de rest: 15 zeges. Thuis werden zelfs alle duels gewonnen. “In de eerste divisie hadden we niets meer te bewijzen. We waren het hele seizoen dominant.”

Budget

Nu duidelijk is dat de Zwolse ploeg deze keer wel naar de eredivisie gaat, heeft Swol een en ander te verhapstukken. “Het is niet zo dat we vaker gaan trainen of dat de selectie groter wordt, maar we kijken vooral naar faciliteiten - dat we tijdens de training ons bad niet hoeven te delen - en naar een kwalitatief nog betere selectie. Twee teamleden die de hele opmars hebben meegemaakt, doen een stapje terug. Inmiddels lopen er meerdere gesprekken met nieuwe spelers, ook hebben we een goede samenwerking met het CSE.”

“Te vaak zie je nog dat goede waterpoloërs over Zwolle rijden om bij hun club te spelen. Wat we willen is dat ze nu bij ons komen spelen. Daarnaast gaan we volop inzetten op meer budget en sponsoring. Het is nu tijd om echt door te pakken.”

Erik Riemens

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.