Leon Williams (5) was vrijdagavond goed voor zes assists.
Leon Williams (5) was vrijdagavond goed voor zes assists. (Archieffoto: Pedro Sluiter)

Landstede Hammers gaat spelen om Nederlands kampioen te worden

Sport

BASKETBAL: Landstede Hammers heeft zich geplaatst voor de finale van de Nederlandse play-offs. Vrijdag werd in het Landstede Sportcentrum met 72-57 van Heroes Den Bosch gewonnen. Daarmee besliste Hammers de best-of-five serie met 3-1 . De tegenstander wordt of ZZ Leiden of Donar Groningen, die twee ploegen spelen zondag hun vijfde en beslissende duel.

Vrijdag zette Landstede de toon, waarbij het matige schotpercentage van Heroes Den Bosch opviel. Na het eerste kwart was het 19-11, met rust 37-21. Steeds als Den Bosch scoorde, deed Hammers dat ook. Na het derde kwart was het 58-40. Landstede verdedigde goed onder de basket, pakte rebounds en behield de ruime marge. Uiteindelijk werd het 72-59, waarna een bescheiden feestje losbarstte.
De eerste finalestrijd is woensdag 3 juni, uit in Groningen of Leiden. Vrijdag 5 juni speelt Landstede sowieso thuis.

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Joëlle Doorn.
Joëlle Doorn is met escape-spel over autisme Beste Studentondernemer van Windesheim Algemeen 20 uur geleden
Katja ten Hove, programmamanager LIFE IP Klimaatadaptatie van het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat en Arjan Spaans, wethouder Duurzame Stadsontwikkeling gemeente Zwolle openden woensdag de Inspiratietuin op de Makersfabriek in Zwolle.
Zwolle opent tuin die laat zien hoe je achtertuin klimaatbestendig maakt Algemeen 21 uur geleden
Afbeelding
Theatercongres over seksueel misbruik: ‘De Roze Olifant’ Algemeen 22 uur geleden

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.