Afbeelding
Foto: Aangeleverd

Zwolse kunstenares Tosca van den Braak maakt kunst van zwerfafval

Algemeen

ZWOLLE - Is het nou een half platgetrapte blikje waar cola uit lekt? Nee, het is kunst van de Zwolse kunstenares Tosca van den Braak. Ze maakt kunst van zwerfafval en epoxy.

Tosca kwam vijftien jaar geleden voor het eerst in aanraking met de kunstmatige hars die in allerlei vormen is te verwerken. Op haar stage bij het toenmalige Ecodrome kon ze werken met dit materiaal en mocht het materiaal ook voor eigen gebruik wat verder onderzoeken. Toen al ontstond het eerste omgevallen kopje. Tegenwoordig maakt Tosca van zwerf- en huisafval kunstobjecten.

Tekst gaat verder onder de foto.


Foto: Aangeleverd

Tosca heeft altijd moeite gehad met het zien van zwerfafval. “We maken er zo’n zooitje van, niet alleen letterlijk het afval op straat maar vooral ook daarmee onze eigen leefomstandigheid. De aarde is kostbaar en we gaan daar zo roekeloos mee om”, zegt Tosca.
Toch wordt ze tegenwoordig soms blij van het zien van bepaald afval. Een specifiek drankje of snoepzakje die ze nog niet in haar collectie heeft geeft haar direct weer nieuwe ideeën voor nieuw werk.
Via de gemeente heeft Tosca een afvalgrijper gekregen, maar Tosca stapt ook geregeld van haar fiets af om afval te rapen die ze toevallig tegenkomt. Haar fietstas wordt vaker gebruikt voor afval dan voor de boodschappen.

Tekst gaat verder onder de foto.


Foto: Aangeleverd - Tosca op zoek naar zwerfafval.



Werk van Tosca was onder andere te zien in De Nieuwe Keuken aan het Assendorperplein, waar ze onlangs het werk exposeerde aan de wand. Het is ook te zien op haar instagram @toscvdbraak of op haar website www.toscavdbraak.com. En het is ook te koop via haar Etsy shop. 

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Afbeelding
Yogalessen Stichting Yoga Zwolle Zakelijk nieuws lokaal 6 uur geleden
Jorus Vos in de Service Drive-Inn in aanbouw. Straks rijden Mercedes-rijders hun auto hier naar binnen voor een beurt of reparatie. Binnen staat dan al vervangend vervoer klaar.
Wensink Hessenpoort toont hypermoderne belevingswereld tijdens open dag Zakelijk nieuws lokaal Insta-Zwolle 6 uur geleden
SAZ junioren team - Daniyah Amroussi, Jill Bosman, Lola van der Zande
Damesgroep Sportacrobatiek Zwolle zevende van de wereld Lezersnieuws Ingezonden 19 uur geleden