Afbeelding
Foto: Aangeleverd

Nieuw mbo-keuzedeel ‘Brandweer’ te volgen bij Landstede en Deltion

· leestijd 1 minuut Algemeen

REGIO - Mbo-instellingen Landstede MBO en het Deltion College in Zwolle hebben in samenwerking met Veiligheidsregio IJsselland en Stichting Brandweeropleidingen BOGO het keuzedeel ‘Verdieping brandveiligheid en ondersteunen van de brandweer’ voor mbo-studenten ontwikkeld. Afgelopen week zijn de eerste studenten gestart met het traject.

Het keuzedeel is een specifiek onderdeel van de mbo-opleiding, waarmee studenten hun kennis kunnen verdiepen of verbreden. In dit specifieke keuzedeel doorlopen studenten verschillende onderdelen, zoals het bestrijden van kleine incidenten en brandpreventie. Daarnaast leren ze hoe ze de brandweer ondersteunen als deze ter plaatse komt. De eerste lesdag was bij BOGO in Hattem.

Kennismaking

“Onbekend maakt onbemind: het is mooi om de jeugd kennis te laten maken met de brandweer. Want de jeugd van nu is de brandweer van de toekomst. Met deze keuzemodule zorgen we voor een laagdrempelige én waardevolle kennismaking met het vak. We willen meer bekendheid geven aan de taken van de brandweer en zo mogelijk de instroom van potentieel brandweerpersoneel vergroten”, aldus Herry Ester, directeur BOGO.

 ”Als mbo-instellingen werken we al jaren samen met BOGO en leveren we graag een bijdrage aan ontwikkeling van hun medewerkers”, vult Suzan Ingelse, directeur mobiliteit, logistiek en veilgheid van Deltion aan. “Met dit keuzedeel geven we nu ook jongeren in opleidingen de kans om kennis te maken met het werken bij de brandweer.”

Eerste in Nederland

Deze dag vormt een mooie mijlpaal binnen het onderwijs, want een dergelijk keuzedeel bestond nog niet in Nederland, vertelt Tom Valk, directeur Landstede MBO. “Tijdens dit keuzedeel worden de studenten verrijkt met praktische vaardigheden binnen het veiligheidsdomein. Ze nemen deel aan excursies, gastlessen én bezoeken de brandweer in hun eigen woonplaats. Het leren in de praktijk is een belangrijk aspect binnen het mbo, en ik ben trots op onze samenwerking – die ervoor heeft gezorgd dat wij als eerste in Nederland dit keuzedeel kunnen aanbieden.”

Het keuzedeel is vanaf nu te volgen bij Landstede en Deltion en maakt onder andere onderdeel uit van de opleidingen Defensie, Beveiliging, Handhaving en Facilitaire beroepen. Studenten sluiten af met een eindtoets en krijgen ook een certificaat. 

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Afbeelding
Zwolse stichting zet internationale hulpactie op voor ernstig ziek Cubaans meisje Algemeen 4 uur geleden
Van links af Annèt Bootsma, Herman te Pas en Elly Heus.
Steeds meer mensen weten Stichting Fonds Cultuurhistorie Zwolle te vinden Algemeen 21 uur geleden
Het centrum van de Aa-landen.
Zwolle nodigt bewoners en ondernemers van Aa-landen uit om mee te denken Algemeen 22 uur geleden
Hessenpoort 3, met gearceerd de precieze locatie.
Gemeente Zwolle zoekt plek tussentijdse opvang vluchtelingen Algemeen 14 mei, 09:05
Bariton Thomas Oliemans.
Drie koren en groot orkest vullen Theater de Spiegel met Brahms en Grieg Algemeen 14 mei, 08:47
Jonge durfals gezocht: talententest jongensturnen in Zwolle!
Jonge durfals gezocht: talententest jongensturnen in Zwolle! Lezersnieuws Ingezonden 13 mei, 20:26

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.