
Tweede editie Open Bedrijvendag Marslanden
· leestijd 1 minuut Zakelijk nieuws lokaalZWOLLE – Altijd al willen weten wat er allemaal gebeurt op de bedrijventerrein Marslanden? Zaterdag 9 november kun je daar achter komen als Ondernemersclub Marslanden voor de tweede keer de Open Bedrijvendag Marslanden houdt. 36 bedrijven openen hun deuren voor iedereen die geïnteresseerd is in hun activiteiten. Of je nu kennis wilt maken, op zoek bent naar een stage of werk, of gewoon nieuwsgierig bent, iedereen is welkom.
“De Open Bedrijvendag hielden we vorig jaar in het kader van het vijftig jarig bestaan van de ondernemersclub en het Hanzejaar”, zegt Richard Marissen, verenigingsmanager van Ondernemersclub Marslanden. “Het enthousiasme bij bezoekers en deelnemers was groot, vandaar dat we het weer doen.”
Op het grootste bedrijventerrein in Overijssel zijn 850 bedrijven gevestigd en werken tussen de 15.000 en 16.000 mensen. De Open Bedrijvendag Marslanden biedt de kans om een kijkje te nemen in de wereld van techniek, productie, innovatie en ambachten. “Er zitten hier bedrijven die heel erg van elkaar verschillen, veel mensen weten dat niet. Dat is ook logisch, mensen gaan naar de autobedrijven en bouwmarkten, verder hoeven ze hier normaal gesproken niet te zijn.”
Op de website OBDMarslanden.nl staat een overzicht met kaart van de deelnemende bedrijven en wat daar te doen is die dag. “Bedrijven beslissen zelf wat ze doen: een rondleiding, demonstraties, je kunt dingen proeven, bezoekers kunnen zelf apparatuur bedienen, soms zelf iets ontwerpen, meedoen aan een quiz of workshop. Sommige bedrijven zijn op zoek naar werknemers en lichten dat uit. Of ze willen gewoon laten zien wat ze doen. Dat is natuurlijk ook de hoofdreden voor deelname aan zo’n open bedrijvendag.”
Marissen kan al wel een kleine greep uit de activiteiten doen. “Bijzonder is dat de Voedselbank meedoet. En ik vind het mooi dat drie wat kleinere ICT bedrijven Simorix, HZ Automatisering en BéVéDé automatisering, op een ICT-plein met een spel voorlichting geven over cybersecurity. Het ICT-plein komt op de locatie van BéVéDé aan de Marsweg. Bijzonder vind ik ook Roestug. Die kopen of krijgen oude fietsen. Die geven ze een tweede leven of ze maken er mooie designproducten van. Roestug staat in de top 5 voor de Circulair Ondernemen Award Regio Zwolle”
Op verschillende plekken kunnen bezoekers wat eten. “Golfclub Zwolle heeft speciaal een broodje Marslanden en Heerlijk bij Spacewinner is open. McDonald’s doet mee, daar kun je letterlijk in de keuken kijken.”
De Open Bedrijvendag wordt geopend bij Akroh aan de Marsweg 47. “Dat markeert de dag. De wethouder komt ook. De belangstelleng vanuit de gemeente en samenwerking met hen is sowieso goed. We zijn als ondernemersclub uitgegroeid tot netwerkorganisatie om de belangen van ondernemers te behartigen. Bijvoorbeeld over de energietransitie. Of het toekomstbestendig maken van het bedrijventerrein. We zijn ook bezig met vergroening en wandelroutes. Sinds corona wandelen er veel meer mensen tussen de middag en daar moet je het bedrijventerrein op inrichten.”
Voor de Open Bedrijvendag kunnen bezoekers het beste op de fiets komen. “Bij alle bedrijven kun je ook een plattegrond meenemen met de deelnemers. We hebben aangeraden om pleintjes te maken waar activiteiten zijn of een koffietentje staat. Dan kunnen mensen vanuit die plek naar deelnemende bedrijven. Er zijn verschillende clusters.”
De Open Bedrijvendag duurt van 10.00 tot 16.00 uur. Kijk voor deelnemers en meer informatie op www.obdmarslanden.nl
Dit is een partnerbijdrage van:
Ondernemersclub Marslanden
info@obdmarslanden.nl
www.obdmarslanden.nl































