Afbeelding
Foto: Gerard Meijeringh

Steeds meer mensen doen een beroep op Jeugdfonds Sport Zwolle

· leestijd 2 minuten Algemeen

ZWOLLE – Jeugdfonds Sport Zwolle is niet meer weg te denken. Er wordt in Zwolle steeds meer een beroep gedaan op de stichting door ouders/en of verzorgers die de sportcontributie voor hun kinderen niet meer kunnen betalen. Landelijk gezien is Jeugdsportfonds Zwolle procentueel gezien de grootste stijger en dat zorgt voor gemengde gevoelens bij algemeen bestuurslid François van Langevelde van Jeugdfonds Sport Zwolle.

“Helaas is Jeugdfonds Sport Zwolle een heel groot succes”, schreef hij op Linkedin. Natuurlijk is het mooi dat het fonds zoveel mensen kan helpen, maar het succes heeft ook een keerzijde. Waarom komen in welvarend land als Nederland steeds meer mensen in geldproblemen? “De armoede neemt helaas erg toe. Tweeduizend tot drieduizend kinderen en jongvolwassenen tot 23 jaar groeien in armoede op in het Zwolse”, aldus Van Langevelde. 

Jeugdfonds Sport Zwolle is een zelfstandige stichting en werkt goed en nauw samen met de gemeente. “Door de toenemende prijsstijgingen hebben we in 2023 wat veranderingen doorgevoerd. We richten ons niet alleen op kinderen tot 18 jaar, maar pakken nu ook doelgroep van 18 tot en met 23. Deze groep is door de corona best wel in een isolement geraakt en het is een groep die mentaal wat uitdagingen dan wel problemen heeft.”

In de coronatijd zijn er veel kinderen die hun lidmaatschap bij een sportvereniging hebben opgezegd. “Nu zien we dat we meer zichtbaar zijn en die groepen weten te bereiken. In 2021 hebben we 526 kinderen bereikt. In 2023 hebben we het over ruim 800 kinderen en jongvolwassenen, waarvoor wij de sportattributen en de sportcontributie volledig hebben betaald. In 2024 hebben we als doelstelling om over de duizend heen te gaan. We zijn helaas goed bezig”, zegt Van Langevelde met een cynisch ondertoontje.

Kan Jeugdfonds Sport Zwolle onbeperkt hulp bieden? “We halen zelf geld binnen. We krijgen geld van de gemeente en we krijgen AKDN (alle kinderen doen mee) -gelden van de overheid. Daarnaast worden we ondersteund door verschillende maatschappelijke initiatieven”, legt Van Langevelde uit. “We hebben goed contact met de gemeente. Als we om meer geld vragen, dan wil de gemeente daarin meedenken. Als je een kind sneller uit de armoede haalt en plaats je kind iets sneller bij een sportvereniging dan is bewezen dat dat voordelen biedt. Een betere gezondheid, betere kansen voor de toekomst, het sociale netwerk wordt beter en je hebt minder medische kosten naar de toekomst. En zodra je iemand in een meer stabiele omgeving zet, dan krijgt een stad ook te maken met minder criminaliteit. Elke investering verdient zich op vier vlakken terug. Je ziet soms dat armoede in generaties blijft. Alles wat je kunt bijdragen om dat te veranderen is goed voor de stad Zwolle en voor het individu. Momenteel hebben we meer middelen dan dat we kunnen uitgeven”, aldus Van Langevelde, die aangeeft dat Jeugdfonds Sport Zwolle nog niet iedereen weet te bereiken die hulp kan gebruiken. “Schaamte speelt daar ook een belangrijke rol in. 

“In 2021 hebben we 526 kinderen bereikt. In 2023 hebben we het over ruim 800 kinderen en jongvolwassenen, waarvoor wij de sportattributen en de sportcontributie volledig hebben betaald.”

Jeugdsportfonds Zwolle betaalt voor kinderen en jongeren uit gezinnen waar te weinig geld is om te sporten de contributie en de kleding. De stichting werkt samen met PEC Zwolle, Craft en Scapino voor kleding en /of korting bij inkoop. “We hebben nu ook een samenwerking met verschillende kringloopwinkels. Zit daar sportkleding bij, dan kunnen wij dat ook weer uitgeven”, aldus Van Langevelde. Jeugdsportfonds Zwolle staat open voor alle sporten. “Als iemand wil golven dan kan dat en is iemand wil kickboksen, dan is dat ook mogelijk. Maar het zal je niet verbazen dat voetbal de grootste sport is. Kickboksen staat op twee.”

Jeugdsportfonds Zwolle is te benaderen via de website: https://sportservicezwolle.nl/jeugdfondssport

Gerard Meijeringh

Stuur jouw foto
Mail de redactie
Meld een correctie

Afbeelding
metropolis, laten we van zwolle een culturele metropool maken. Diezerpoort Ingezonden 22 uur geleden
Mitchell ten Hove en Barbara Lok
Vernieuwend theaterspektakel heeft muzikale elementen uit de Middeleeuwen én een rockopera Ridders & Juffers wordt groots, meeslepend en uniek Zakelijk nieuws lokaal 6 mei, 17:45
Afbeelding
Jonge man onderuit op vouwfiets en onder auto terecht 112 6 mei, 17:08

Abonneer gratis

op de digitale krant en op
de wekelijkse nieuwsbrief.